Konferencja Poligraficzna 2003

Najlepsze dostępne techniki (BAT) w przemyśle poligraficznym

oklbatRaport INTERGRAFU oraz EGF, jest najważniejszym i jedynym źródłem informacji o wymaganiach dotyczących przemysłu poligraficznego w warunkach Unii Europejskiej.
Publikacja wyczerpuje w pełnym stopniu zakres zagadnień związanych z ochroną środowiska we wszystkich procesach produkcyjnych występujących w przemyśle poligraficznym.
Opracowanie jest doskonałą pomocą w podejmowaniu działań ograniczających zanieczyszczanie srodowiska. Pozwoli ono zakładom poligraficznym ocenić, wybrać i przygotować efektywny sposób dostosowania się do wymogów prawa unijnego dotyczącego ochrony środowiska ze względu na fakt przystąpienia do Unii i konieczność funkcjonowania i konkurowania w nowych warunkach.

W pierwszych rozdziałach książki znajduje się metodyka, zakres opracowania, wprowadzenie do przemysłu poligraficznego oraz krótkie omówienie podstawowych procesów poligraficznych. Ponadto przedstawiono szeroki asortyment produkcji poligraficznej.

W drugiej części pozycji przedstawiono przegląd i opis wszystkich technik poligraficznych, procesów produkcyjnych (z podziałem na procesy przygotowawcze, wykonywanie form drukowych, drukowanie i procesy wykończeniowe) w europejskim przemyśle poligraficznym, zarówno w małych jak i dużych zakładach.

Następna najbardziej obszerna część publikacji zawiera zalecenia BAT dla wszystkich procesów produkcyjnych z podziałem na podprocesy, począwszy od przygotowania obrazu, systemów odbitek próbnych, wykonywania form drukowych, procesów drukowania (offsetowego, typograficznego, wklęsłodrukowego i fleksograficznego) i wreszcie procesów wykończeniowych. Dla poszczególnych procesów poligraficznych omówiono zagadnienia ogólne i szczegółowe: stosowane technologie, substancje i materiały, nowe technologie, ewentualnie emisje i progi emisji. W zaleceniach BAT przedstawiono proponowane zmiany i rozwiązania, związane z tym koszty i zastrzeżenia co do konieczności i opłacalności ich wprowadzania.

Opracowanie: INTERGRAF/EGF, Wydanie polskie: PID/COBRPP
Stron: 394, oprawa twarda, format A4

Cena 60 zł.

Specjalny 25% rabat
dla członków PID oraz klientów portalu  logo pinp

W sprawie zakupu prosimy o kontakt z COBRPP
tel. (22) 620 63 80, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

jne

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


AKTUALNOŚCI

Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Statystyka

Odsłon : 9872534