Informacja prasowa z Balu PID i Gali konkursu "Złoty Gryf 2014"

W sobotę dnia 24.05.2014 w Warszawie w hotelu The Westin Warsaw odbył się doroczny Bal Polskiej Izby Druku. Przedsięwzięcie to mogło się odbyć dzięki Sponsorom tego wydarzenia tj. firmom: Agfa Graphics NV S.A., Fujifilm Europe GmbH Oddział w Polsce, Heidelberg Polska Sp. z o.o., Kodak Polska Sp. z o.o., Michael Huber Polska Sp. z o.o., Müller Martini Sp. z o.o., SunChemical  i Xerox Polska Sp. z o.o.
Patronat medialny roztoczyli nad tą imprezą nasi partnerzy medialni czyli CZASOPISMA: Opakowanie, Poligrafika, Print Partner, Print & Publishing, Świat Druku, Świat Poligrafii, Vidart i Wydawca. PORTALE Internetowe reprezentowali: Print in Poland oraz Drukarnie.com.pl.

W tym roku Bal zgromadził 170 gości. W czasie Balu zwyczajowo odbyła się też Gala Konkursu Złotego Gryfa. W tym roku, laureatami w dziesięciu kategoriach konkursowych zostały następujące firmy:

Laureaci nagrody Złotego Gryfa 2014

Produkt wielobarwny w oprawie prostej
DRUKARNIA SKLENIARZ WŁODZIMIERZ SKLENIARZ
za pracę   PAULIN WOJTYNA „RZEŹBA, MALARSTWO, RYSUNEK, GRAFIKA”.

Produkt wielobarwny w oprawie złożonej
DRUKARNIA SKLENIARZ WŁODZIMIERZ SKLENIARZ

za pracę   ANDRZEJ NOWAKOWSKI „SKARB. KOPALNIA SOLI „WIELICZKA”.
THE „WIELICZKA” SALT MINE. AN UNDERGROUND TREASURE”.

Produkt jedno- lub dwubarwny w oprawie prostej
DRUKARNIA SKLENIARZ WŁODZIMIERZ SKLENIARZ
za pracę   MIKOŁAJ SMOCZYŃSKI „CZAS PRZESZŁY. PAST TENSE” ORAZ „CZAS PRZESZŁY. KOMENTARZE DO PRAC ZREALIZOWANYCH W LATACH 1980-1999 (AUTOREFERAT)”.

Produkt jedno- lub dwubarwny w oprawie złożonej
DRUKARNIA SKLENIARZ WŁODZIMIERZ SKLENIARZ

za pracę  „BIBLIA Z KOMENTARZAMI JANA PAWŁA II”

Produkt informacyjno-reklamowy
EDICA Sp. z o.o.

za  pracę  „KALENDARZE KSIĄŻKOWE EDICA 2014”

Czasopismo wielobarwne
TORUŃSKIE ZAKŁADY GRAFICZNE „Zapolex” Sp. z o.o.
za pracę  MAGAZYN KULTURALNO-KULINARNY „KUKBUK”. TEMAT NUMERU „BABIE LATO”

Opakowanie z nadrukiem
TAKT Sp. z o.o.

za pracę  „WHISKY WILLIAM LAWSON’S”

Arkusz A3 z nadrukiem cyfrowym
PIN Sp. z o.o.
za pracę  L. FRANK BAUM „CZRNOKSIĘŻNIK ZE SZMARAGDOWEGO GRODU”

EDICA Sp. z o.o.
za pracę EDICA „CZAS + PAPIER = KALENDARZ”

Etykieta
Drukarnia FRANCZAK Sp. z o.o.
za pracę  „SLEEVE. ARABIA POEZJA SMAKU”

Statuetki Złotego Gryfa 2014 przedstawicielom zwycięskich firm wręczyli:

1. p. EDWARD DRESZER (PREZES Polskiej Izby Druku)
  2. p. BARTOSZ GRZĘDA (KIEROWNIK SPRZEDAŻY POLIGRAFIA firmy Fujifilm Europe GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce)
  3. p. JACEK KOBYLIŃSKI (PREZES firmy Muller Martini Sp. z o.o.)
  4. p. ROBERT KUCZERA (DYREKTOR ODDZIAŁU WARSZAWSKIEGO firmy Michael Huber Polska Sp. z o.o.).
  5. p. KRZYSZTOF PINDRAL (PREZES ZARZĄDU firmy Heidelberg Polska Sp. z o.o.)
  6. p. ALEX REMEZ (DYREKTOR GENERALNY firmy Xerox Polska Sp. z o.o.)
  7. p. MICHAŁ ŚLIZ (DYREKTOR GENERALNY firmy AGFA GRAPHICS NV S.A.)
  8. p. JOLANTA WIŚNIEWSKA (DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY firmy Kodak Polska Sp. z o.o.)

Ponadto nagrodą specjalną Przewodniczącego Jury  za wysoki poziom artystyczny KALENDARZA „PASJA 2014” wyróżniona została firma USŁUGI POLIGRAFICZNO-REKLAMOWE „PASJA” Jacek Stencel. Nagrodę specjalną w imieniu Przewodniczącego wręczył członek Jury p. Piotr Dobrołęcki z Polskiej Izby Książki.

Galę konkursową zakończyła ceremonia wręczenia statuetek Diamentowych Gryfów firmom: DRUKARNIA SKLENIARZ WŁODZIMIERZ SKLENIARZ,  Edica Sp. z o.o., Drukarnia FRANCZAK Sp. z o.o., TORUŃSKIE ZAKŁADY GRAFICZNE „Zapolex” Sp. z o.o. oraz Drukarnia POZKAL Sp. z o.o. Sp. komandytowa, będących trzykrotnymi laureatami konkursu i zdobywcami statuetek Złotych Gryfów.

Ewenementem tej Gali było zdobycie przez właściciela Drukarni Skleniarz Włodzimierz Skleniarz p. Włodzimierza Skleniarza czterech statuetek Złotego Gryfa i tym samym statuetki Diamentowego Gryfa.

Serdecznie gratulujemy!

Resztę wieczoru, do godziny trzeciej rano, goście spędzili tańcząc i oglądając występy artystyczne.

LAUREACI NAGRODY DIAMENTOWEGO GRYFA 2014

DSC  8102
Od lewej: p.Waldemar Franczak (Prezes Drukarni Franczak Sp. z o.o.); p. Włodzimierz Skleniarz (Prezes Drukarni Skleniarz Włodizmierz Skleniarz); p. Jolanta Polkowska (Prezes Firmy Toruńskie Zakłady Graficzne "Zapolex" Sp. z o.o.); p. Edward Dreszer (Prezes Polskiej Izby Druku); p. Tadeusz Chęsy (Założyciel i Właściciel Drukarni Pozkal Sp. z o.o. Sp. komandytowa).

LAUREACI NAGRODY ZŁOTEGO GRYFA 2014

DSC  8070
Od lewej: p.Waldemar Franczak (Prezes Drukarni Franczak Sp. z o.o.); p.Monika Kosiarek (Menager firmy PIN Sp. z o.o.); p. Adam Zając (Dyrektor Produkcji Firmy Takt Sp. z o.o.); p. Włodzimierz Skleniarz (Prezes Drukarni Skleniarz Włodizmierz Skleniarz); p. Jolanta Polkowska (Prezes Firmy Toruńskie Zakłady Graficzne "Zapolex" Sp. z o.o.); p. Edward Dreszer (Prezes Polskiej Izby Druku)

NAGRODA SPECJALNA PRZEWODNICZĄCEGO JURY DLA FIRMY USŁUGI POLIGRAFICZNO-REKLAMOWE "PASJA" JACEK STENCEL
DSC  8057
Od lewej: p. Leszek Wojtczuk (V-ce Prezes Polskiej Izby Druku); p. Michał Kridel (Dyrektor Firmy Usługi Poligraficzno-Reklamowe "Pasja" Jacek Stencel); członek Jury p. Piotr Dobrołęcki z Polskiej Izby Książki.

expoopakowania2017 400x300

nowe-wladze-pid2017