Arctic Paper Polska Sp. z o. o.

ul. Okrężna 9
województwo: mazowieckie

tel.: 48 22 20 30 500

www: www.arcticpaper.com

Opis:

Arctic Paper Polska Sp. z o.o. jest polskim biurem sprzedaży spółki ARCTIC PAPER S.A., jednej z wiodących europejskich producentów wysokogatunkowego papieru graficznego.
Jej oferta produktowa obejmuje wiele znanych marek, takich jak Amber, Arctic, G-Print czy Munken.
Spółka produkuje swoje wyroby w trzech papierniach: Arctic Paper Munkedals (Szwecja), Arctic Paper Grycksbo (Szwecja) i Arctic Paper Kostrzyn (Polska).
Jej łączne zdolności produkcyjne wynoszą ponad 700.000 ton papieru rocznie.
Moce produkcyjne zakładu Arctic Paper Kostrzyn sięgają 285.000 ton rocznie. Zakład produkuje niepowlekany papier bezdrzewny służący głównie do druku broszur, formularzy, książek czy kopert.
Papiernia Arctic Paper Grycksbo może wyprodukować 260.000 ton papieru rocznie. Wytwarza papier powlekany stosowany do druku czasopism, materiałów marketingowych, książek, plakatów i map.
Moce produkcyjne papierni Arctic Paper Munkedals to 160.000 ton rocznie. Zakład wytwarza głównie wysokogatunkowe bezdrzewne papiery niepowlekane przeznaczone do produkcji książek i materiałów marketingowych.

Arctic Paper S.A. jest głównym, posiadającym 51% akcji, właścicielem firmy Rottneros AB, której dwie celulozownie mają łączne zdolności produkcyjne na poziomie ok. 400.000 ton masy celulozowej rocznie. Celulozownia w Vallvik, o zdolności produkcyjnej 240.000 ton rocznie, wytwarza dwa rodzaje długowłóknistej celulozy siarczanowej. Celulozownia w Rottneros, o zdolności produkcyjnej 160.000 ton rocznie, produkuje przede wszystkim dwa rodzaje masy włóknistej mechanicznej: ścier i masę chemotermomechaniczną (CTMP). Ważnym elementem struktury Spółki, wyróżniającym Arctic Paper na tle konkurencji, jest sieć biur sprzedaży odpowiedzialnych za wprowadzanie na rynek i zarządzanie dostawami produktów Spółki. Arctic Paper S.A. posiada obecnie 14 takich biur rozmieszczonych w całej Europie i zapewniających dotarcie na wszystkie rynki europejskie. Spółka zatrudnia ok. 1.250 pracowników (liczba ta nie obejmuje pracowników Rottneros AB), a jej główna siedziba znajduje się w Polsce. Największym udziałowcem Arctic Paper S.A. jest szwedzka firma Nemus Holding AB. Od października 2009 r. akcje Arctic Paper S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od grudnia 2012 r. również na rynku NASDAQ w Sztokholmie.

.

spotkanie