 |
Europejscy klienci firmy Kodak z wizyt± w zak³adach produkcyjnych maszyn Kodak Prosper Press
W kwietniu wybrani klienci Kodaka z Belgii, Holandii, Polski, Czech, W³och, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii mieli okazjê odwiedziæ zlokalizowane w Dayton w stanie Ohio zak³ady produkuj±ce inkjetowe systemy drukuj±ce tej firmy. Wizyta by³a okazj± do zapoznania siê z mo¿liwo¶ciami urz±dzeñ bazuj±cych na platformie Prosper jak te¿ do porozmawiania z kadr± in¿yniersk± Kodaka, na co dzieñ zaanga¿owan± w rozwój tej technologii.
W ramach zak³adów produkcyjnych Kodaka w Dayton funkcjonuje centrum badawczo-rozwojowe, koncentruj±ce swoj± dzia³alno¶æ na technologii continuous inkjet i odpowiadaj±ce m.in. za stworzenie najnowszego rozwi±zania w tej dziedzinie - technologii Kodak Stream Inkjet. Urz±dzenia pracuj±ce z jej wykorzystaniem umo¿liwiaj± drukowanie trwa³ych obrazów na papierach powlekanych i niepowlekanych (w tym b³yszcz±cych) z wysok± jako¶ci±, prêdko¶ci± i przy niskich kosztach na jedn± odbitkê, zw³aszcza w porównaniu z tradycyjnym offsetem. Technologia Stream Inkjet wykorzystuje sta³y przep³yw atramentu przez dysze g³owicy drukuj±cej, stymulowany nastêpnie przez energiê ciepln±, która powoduje jego rozdzielenie na pojedyncze krople. S± one "wypluwane" z du¿± prêdko¶ci± i bardzo wysok± dok³adno¶ci± rozmieszczane na pod³o¿u, daj±c w efekcie wysok± jako¶æ obrazów o liniaturze maksymalnej 175 lpi przy prêdko¶ci dochodz±cej do 200 m/min.
Europejscy klienci firmy Kodak mieli okazjê wzi±æ udzia³ w szczegó³owej demonstracji monochromatycznej maszyny Kodak Prosper 1000 Press, dedykowanej do produkcji w technologii cyfrowej ksi±¿ek o nak³adach do 7 tys. egz. W czasie, gdy maszyna produkowa³a przyk³adowe ksi±¿ki, które bêd± prezentowane na stoisku Kodaka podczas zbli¿aj±cych siê targów Ipex, uczestnicy spotkania mieli mo¿liwo¶æ podyskutowaæ o ekonomicznych aspektach, które czyni± to urz±dzenie tak bardzo atrakcyjnym dla przedsiêbiorstw z sektora produkcji dzie³owej.
Klienci firmy Kodak wziêli równie¿ udzia³ w prezentacji pe³nokolorowej maszyny Kodak Prosper 5000XL, której oficjalna ¶wiatowa premiera odbêdzie siê na targach Ipex 2010. By³a ona znakomit± okazj± do zademonstrowania stabilno¶ci i prêdko¶ci systemu, który - jak zapewnia producent - oferuje jako¶æ dorównuj±c± pe³nokolorowemu offsetowi i umo¿liwia produkcjê z wydajno¶ci± 200 m/min., bêd±c przystosowanym do miesiêcznego obci±¿enia rzêdu 120 mln stron A4. Modu³owa architektura maszyny pozwala klientom na ³atwe rozbudowanie urz±dzenia Prosper 1000 do modelu 5000XL wraz z ich rosn±cym zapotrzebowaniem na wykonywanie nowych aplikacji.
Nastêpnie uczestnicy wyjazdu zapoznali siê z ró¿nymi opcjami oferowanymi przez systemy workflow firmy Kodak, w tym Kodak 700 Print Manager, bêd±cy oprogramowaniem typu frontend do sterowania maszynami cyfrowymi. Wizyta w Dayton by³a jednocze¶nie okazj± do obejrzenia ró¿nych urz±dzeñ wykañczaj±cych, kompatybilnych z maszynami opartymi na platformie Prosper.
Europejscy klienci firmy Kodak mieli tak¿e mo¿liwo¶æ zapoznaæ siê z jej ogóln± wizj± i strategi± dzia³ania na rynku poligraficznym i druku cyfrowego w szczególno¶ci, czego elementem by³a prezentacja kompletnego porftolio rozwi±zañ Kodaka w zakresie technologii cyfrowej. Dyskusje przenosi³y siê tak¿e na czê¶æ wieczorn±, podczas której klienci mieli okazjê podyskutowaæ w mniej formalnej atmosferze z osobami pracuj±cymi w dzia³ach marketingu produktowego oraz badawczo-rozwojowym na temat technologii inkjetowej i mo¿liwo¶ci rynkowych, jakie stwarza wprowadzenie na rynek maszyn opartych na platformie Prosper.
Czê¶æ klientów, przyby³ych przed dotarciem w³a¶ciwej grupy, mia³a mo¿liwo¶æ zjedzenia obiadu z Antonio M. Perezem, prezesem i CEO Eastman Kodak Company. By³ on równie¿ ich przewodnikiem podczas zwiedzania fabryki w Dayton, tutejszego centrum badawczo-rozwojowego, odpowiadaj±c na szereg pytañ zwi±zanych z potencjalnym wp³ywem wysokowydajnych maszyn firmy Kodak na dzia³alno¶æ przedsiêbiorstw poligraficznych.
Jeden z uczestników wyjazdu do Dayton, Guy Hoegaerts z belgijskiej firmy PrintConcept.be powiedzia³: Strategia Kodaka jest bardzo jasna i konstruktywna. Ten wyjazd da³ mi du¿o wiedzy na temat inkjetu i nowej technologii firmy Kodak. Mia³em okazjê zwiedziæ wiele firm dzia³aj±cych na tym rynku, ale Kodak Stream Inkjet jest technologi± oferuj±c± najlepsz± dostêpn± jako¶æ i prêdko¶æ drukowania.
Jak wynika z zapowiedzi firmy Kodak, w jej planach s± kolejne wizyty klientów w zak³adach produkcyjnych, m.in. zlokalizowanych w Dayton. Mówi Erwin Busselot, dyrektor marketingu w zakresie cyfrowych systemów drukuj±cych w regionie EAMER: Tego rodzaju wyjazdy stanowi± jeden z najlepszych sposobów na skonfrontowanie potrzeb i oczekiwañ naszych klientów z opiniami in¿ynierów zatrudnionych w dzia³ach badawczo-rozwojowych i mened¿erów produktu. Gdy w jednym miejscu spotykaj± siê klienci obserwuj±cy nowe rozwi±zania i osoby, które je zaprojektowa³y, mamy do czynienia z unikaln± interakcj±, procentuj±c± dla obu stron.
Maszynê Kodak Prosper 5000XL bêdzie mo¿na zobaczyæ w czasie prezentacji na ¿ywo prowadzonych na stoisku firmy Kodak (nr E320 w hali 9) podczas nadchodz±cych targów Ipex w Birmingham.
|