Budowa parku HEI-TECH

Heidelberger Druckmaschinen sprzedał 80 000 m² powierzchni zakładów w Wiesloch-Walldorf firmie VGP Group. Rok temu producent sprzedał firmie VGP około 130 000 m². Europejski deweloper przekształci nabytą powierzchnię w nowy park przemysłowo-handlowy. Obie firmy podpisały stosowną umowę kupna. Tereny należące do Heidelberga i VGP zostaną połączone w nowy park przemysłowy HEI-TECH, którego pierwsze działania budowlane mają zostać podjęte już w przyszłym roku. „Park przemysłowy jest kolejnym elementem naszej transformacji w firmę technologiczną. Ponadto, bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni w zakładach w Wiesloch-Walldorf pozwoli nam osiągnąć znaczne oszczędności” - skomentował Rainer Hundsdörfer, prezes firmy Heidelberg, który ustępuje ze stanowiska w kwietniu przyszłego roku. Projekt ten stanowi kolejny ważny krok w planowanej przez Heidelberg optymalizacji zakładu i struktury w Wiesloch-Walldorf, który zajmuje łączną powierzchnię około 840 000 m².

zmiana-adresu