MEWA nagrodzona za strategię w zakresie cyfryzacji


Dostawca usług tekstylnych firma MEWA otrzymała nagrodę w ramach organizowanego w Niemczech konkursu „Exzellenz-Preis 2022” za koncepcję konsekwentnej cyfryzacji procesów i infrastruktury. Złożone z ekspertów niezależne jury nagradza w ten sposób firmy, które wyróżniają się w obszarze zorientowanej na przyszłość gospodarki wyjątkowymi pomysłami, produktami, usługami, kampaniami, szczególnie w obszarze transformacji cyfrowej.


W swojej strategii cyfryzacji firma rodzinna, jaką jest MEWA, realizuje całościową koncepcję we wszystkich działach przedsiębiorstwa. Już w 2011 r. w swoich zakładach pralniczych firma rozpoczęła prace nad nowymi koncepcjami w kontekście Przemysłu 4.0, opracowując i wdrażając technologię kontroli procesów wzorowaną na rozwiązaniach stosowanych w przemyśle chemicznym.
W 2017 roku MEWA utworzyła dział Transformacji Cyfrowej. W ścisłej współpracy z działami IT, marketingu i sprzedaży oraz obsługi klienta, zajmuje się on stopniową digitalizacją produktów, usług i procesów - jest to złożony proces obejmujący 45 lokalizacji w 14 różnych krajach. W ramach działań w tym zakresie przewiduje się, że w miarę możliwości najpierw zdigitalizowane zostaną  interfejsy klienta i stworzona zostanie odpowiednia infrastruktura, taką jak chmura czy tzw. jezioro danych. W drugim etapie rozwoju przewidywane jest stworzenie zdigitalizowanej organizacji, a w trzecim spełnienie wymagań, stawianych sprawnej, częściowo zautomatyzowanej i tzw. samouczącemu się przedsiębiorstwu.
Dzisiaj rozwiązania cyfrowe zostały opracowane dla procesów prania i sortowania brudnych tekstyliów, do testowania funkcjonalnego odzieży roboczej oraz do zarządzania trasami przejazdu samochodami serwisu obsługującego klientów. Celem jest cyfryzacja wszystkich procesów i urządzeń do roku 2024.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

zmiana-adresu

ankieta

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

Statystyka

Odsłon : 10363981