BOBST zakończył przejmowanie firmy Cerutti


Koncern BOBST, jeden z czołowych światowych dostawców urządzeń do przetwórstwa, druku i finishingu oraz usług serwisowych dla branż etykietowej, opakowań giętkich, pudełek składanych i tektury falistej, ogłosił, że 11 listopada 2021 r. zakończył postępowanie związane z zakupem aktywów Officine Meccaniche Giovanni Cerutti SpA i Cerutti Packaging Equipment SpA, w tym spółki serwisowej 24/7 Cerutti Service S.r.l. (Cerutti), przez Bobst Italia SpA.

Bobst Italia z siedzibą w San Giorgio Monferrato to należące do Grupy BOBST ogólnoświatowe centrum doskonałości w zakresie wklęsłodruku, laminacji i technologii powlekania dla branży opakowań giętkich. Akwizycja Cerutti wpisuje się w strategiczny cel firmy BOBST dalszej konsolidacji swych technologii i rynkowej dominacji na globalnych rynkach druku wklęsłego.

Gruppo Cerutti została założona w 1920 r. w Casale Monferrato w północno-zachodnich Włoszech i rozwinęła się w renomowanego producenta maszyn rotograwiurowych i przetwórczych dla sektorów opakowaniowego, publikacyjnego oraz druków specjalistycznych. Dzięki jej przejęciu Bobst Group uzupełnia swoje aktywa o markę Cerutti, jej prawa własności intelektualnej i inne wartości niematerialne. Trzydziestu dotychczasowych pracowników Cerutti uzupełni personel Bobst we włoskiej siedzibie koncernu w San Giorgio Monferrato.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że postępowanie ostatecznie dobiegło końca, domykając okres niepewności dla interesariuszy Cerutti na poziomie lokalnym i ogólnoświatowym - skomentował Davide Garavaglia, dyrektor generalny i szef Linii Produktów do Wklęsłodruku, Próżniowych, Powlekania i Laminacji w Bobst Italia. - Firmę Bobst Italia charakteryzuje finansowa i socjalna stabilizacja, dzięki czemu jest ona w stanie tworzyć w dłuższym terminie wartość dodaną. Po zakończeniu procesu akwizycji będziemy w stanie wdrożyć technologię Cerutti i jej ekspertów do naszej firmy, rozwijając własną wiedzę i potencjał. Oznacza to również, że teraz możemy zapewnić wysoki poziom serwisu i wsparcia BOBST maszynom Cerutti zainstalowanym na całym świecie.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

zmiana-adresu

ankieta

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Statystyka

Odsłon : 10364075