Heidelberg w Healthy Printing,W zgodzie ze środowiskiem

Firma Heidelberg została członkiem inicjatywy Healthy Printing, której celem jest promowanie przyjaznych dla środowiska produktów i technologii druku. Przystępując do międzynarodowej inicjatywy, Heidelberg podkreśla swoje zaangażowanie w tworzenie ekologicznych rozwiązań dla branży poligraficznej. Inicjatywa Healthy Printing została stworzona przez EPEA (Environmental Protection Encouragement Agency) przy wsparciu fundacji DOEN. Podstawowym założeniem inicjatywy jest promowanie wdrażania koncepcji projektowania zgodnie z zasadami Cradle-to-Cradle (C2C) w przemyśle poligraficznym oraz promowanie stosowania przyjaznych dla środowiska technologii druku, podłoży, farb, powłok, a także skutecznych systemów recyklingu.

W trosce o środowisko naturalne, oprócz maszyn minimalizujących zużycie energii i redukujących emisje i ilość odpadów, firma posiada w swojej ofercie również ekologiczne materiały do druku. Gama produktów Saphira Eco została stworzona z myślą o środowisku i jest produkowana na bazie surowców odnawialnych i przyczynia się do możliwości recyklingu produktów końcowych. Oznaczenie Saphira Eco oznacza niższy poziom emisji niż w przypadku większości porównywalnych produktów. Obok korzyści ekologicznych, takich jak zmniejszona emisja lotnych związków organicznych (VOC), amoniaku i cząstek stałych, Saphira Eco oznacza również mniejsze zużycie chemikaliów i mniejszą ilość ścieków. Od października 2021 roku Heidelberg jest również członkiem międzynarodowej organizacji 4evergreen Alliance.

zmiana-adresu