Dwunastometrowy obraz zdobi drukarnie Opolgraf

 

Chcemy się z Wami podzielić ciekawym projektem, który został dziś zamontowany na budynku drukarni Opolgraf. Obraz w formie baneru, wzbogaca estetycznie ulicę Mieczysława Niedziałkowskiego oraz pokazuje drukarnie, jako firmę pełną barw zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Baner przedstawia obraz, namalowany dla drukarni, przez znakomitego artystę Marcina Painta. Wymiary barwnego dzieła to około 100m2.

Drukarnia nawiązała współpracę z Panem Marcinem Painta, którego kolorowa twórczość idealnie odzwierciedla charakter drukarni Opolgraf. Obraz wykonany jest farbą akrylową na płótnie, oryginał tego dzieła można podziwiać w reprezentatywnej sali drukarni Opolgrafu, natomiast baner odzwierciedlający obraz, umieszczony jest na budynku drukarni. Artysta umieścił na obrazie elementy charakterystyczne i wpisujące się w specyfikę pracy w drukarni, są nimi: książki, składki oraz cała paleta barw.

Autorem obrazu jest znakomity malarz Marcin Painta, którego dzieła artystyczne znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą min. Szwecji, Niemczech, Hiszpanii i Kanadzie. Swoją karierę malarską rozpoczął na wydziale Wychowania Artystycznego Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Dzieła artysty biorą udział w wielu nowatorskich projektach designerskich, jednym z nich, są Artefakty ED-Wall Art. Jak opisuje Historyk Sztuki Katarzyna Kalina „Marcin Painta jest prawdziwym kolorystą, jego genialna paleta, pozostaje w oczach widza jeszcze długo po realnym kontakcie z obrazem. Jednak to, co uszlachetnia malarstwo Marcina, to perfekcyjna spójność przebogatych form, kolorów i wizji.”

Artysta przełożył wizję drukarni i kolorów na obraz, który można podziwiać idąc ulicą Mieczysława Niedziałkowskiego, na budynku drukarni Opolgraf.

Dziękujemy Panu Art by Marcin Painta, za tak piękny obraz!

baner1

baner2

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Statystyka

Odsłon : 9715771