Kolejny Speedmaster w Preston Packaging


22. listopada 2019

  • Speedmaster XL 106-7+LYYL UV Mix to nowe możliwości w zakresie uszlachetnień i rozszerzenia portfolio oferowanych produktów
  • Zrównoważony rozwój i troska o środowisko

Preston Packaging z podpoznańskiej Dąbrowy specjalizuje się w obsłudze branży farmaceutycznej i kosmetycznej oraz producentów suplementów diety w zakresie opakowań jednostkowych z tektury litej, ulotkach informacyjnych oraz instrukcjach produktowych. Drukarnia stale poszerza portfolio swoich produktów oferowanych klientom, a częścią jej strategii jest poszukiwanie nowych nisz i rynków. Niebagatelną kwestią jest również stałe podnoszenie niezawodności produkcji, automatyzacji procesów oraz standardów jakości przy zachowaniu zrównoważonego rozwoju firmy.

W ostatnich dniach października br. podpisany został kontrakt na dostawę siedmiokolorowej maszyny offsetowej Heidelberg Speedmaster XL 106-7+LYYL wyposażonej w system lakierowania oraz podwójny system suszenia pośredniego, przystosowanej do pracy w trybie UV jak i konwencjonalnym.
Właściciele drukarni są przekonani, że nowa, bardzo dobrze wyposażona maszyna Speedmaster idealnie spełni ich oczekiwania.

Bracia Filip, Jacek i Stanisław Karońscy założyli firmę dokładnie 20 lat temu w 1999 roku. Początkowo Preston zajmował się organizacją eventów oraz poligrafią reklamową. „Początki były skromne. Pierwszą zakupioną przez nas maszyną była złamywarka Stahl, a później jednokolorowa maszyna offsetowa w formacie B3. Dużym krokiem była budowa nowej siedziby firmy w 2013 roku i inwestycje w maszyny Speedmaster CD 74-5+L-F oraz Speedmaster SM 74-2-P-H” – mówi Stanisław Karoński, wiceprezes zarządu drukarni Preston. Dzięki dyscyplinie, konsekwencji w działaniu, budowaniu pozycji i zaufania klientów dziś drukarnia Preston dysponuje nowoczesnym zakładem, wykwalifikowaną załogą oraz stałą grupą odbiorców krajowych i zagranicznych.

„Cieszymy się, że stanie u nas kolejna maszyna Heidelberg. Mamy zaufanie do tej marki. Liczymy, że nowa, dużo bardziej zaawansowana technologicznie maszyna, da nam kolejny impuls do rozwoju. Chcemy być szybsi, oferować jeszcze lepszą jakość i poszerzyć ofertę firmy o nowe produkty. Inwestycja w nową maszynę wpisuje się również idealnie w naszą strategię zrównoważonego rozwoju” – podkreśla Stanisław Karoński.

Produkowane przez drukarnię Preston opakowania to opakowania jednostkowe klejone liniowo, opakowania z dnem automatycznym, opakowania do leków z tłoczeniem Braille, saszetki oraz obwoluty do blistrów, prezentery do opakowań jednostkowych, holdery do strzykawek, fiolek, saszetek, ampułek oraz innych produktów wymagających zabezpieczenia. Drukarnia oferuje swoim klientom również opracowanie i wykonanie opakowań o nietypowej konstrukcji (klejone lub nie), które będą odpowiadać ich potrzebom w zakresie użytkowych walorów opakowania lub wyróżniające je na półce sklepowej.

Elementem wyróżniającym ofertę Preston Packaging na rynku poligraficznym jest możliwość zaoferowania swoim Klientom z branży farmaceutycznej kompleksowej usługi produkcji opakowań jednostkowych, pakowania, magazynowania oraz serializacji w ramach ścisłej współpracy z firmą  Prespack.

Maszyna drukująca Speedmaster XL 106-7+LYYL (UV mix) przystosowana jest do pracy zarówno przy wykorzystaniu farb i lakierów konwencjonalnych oraz UV. Pozwala na pracę z maksymalną prędkością do 18 tys. arkuszy na godzinę. Maksymalny format arkusza to 106 x 75 cm. Zarówno podniesienie wydajności produkcji oraz możliwość skorzystania z większego formatu arkusza było ważne dla drukarni.

Maszyna wyposażona jest m.in. w pulpit sterowania Prinect Press Center XL 2 z ekranem Wallscreen XL oraz unikalne oprogramowanie Intellistart 2 do zarządzania zmianą zleceń, co w sposób istotny wpływa na efektywność wykorzystania maszyny i optymalizację czasów narządu, a także ułatwia i upraszcza pracę operatora. Maszyna może pracować w trybie drukowania autonomicznego Push to Stop.

Na liście wyposażenia jest moduł Color Fast Solution redukujący ilość makulatury i czuwający nad balansem farba-woda. Nakładak Preset Plus zapewnia stabilność pracy przy najwyższych prędkościach i zróżnicowanych podłożach i posiada mechaniczną oraz ultradźwiękową kontrolę podwójnych arkuszy.

Zamówiona maszyna wyposażona będzie także w pełni automatyczny system sekwencyjnej wymiany form drukowych AutoPlate Pro, automatyczne mycie wałków farbowych, gum i cylindrów dociskowych, zintegrowane zespoły farbowo-zwilżające HyColor z systemem Vario (zbieranie zanieczyszczeń z płyty), komplety wałków farbowych UV MIX do pracy z farbami UV i farbami konwencjonalnymi dla całej maszyny.

System lakierowania z CoatingStar Compact z możliwością zastosowania większości typów lakierów dyspersyjnych, UV i metalicznych. System Suszenia DryStar LYYL z kasetami IR i nadmuchem gorącego powietrza, DryStar UV CAN z kasetami IR, UV i nadmuchem gorącego powietrza oraz kasetami suszenia pośredniego DryStar UV.

Wykładanie Preset Plus z pakietem rozwiązań automatyzujących przestawianie wykładania oraz optymalizujących drogę podłoża drukowego dostosowując się do maksymalnych prędkości w zadanych grubościami podłoży drukowych.

W konfiguracji maszyny nie zabrakło najwyższej klasy systemu do spektrofotometrycznej kontroli arkusza bezpośrednio w maszynie drukującej Prinect Inpress Control (pomiar farb CMYK, kolorów specjalnych oraz pasowania).

Maszyna objęta jest dwuletnim pakietem opieki serwisowej SystemService 24 Plus.

Drukarnia Preston na każdym kroku podkreśla bardzo wysokie wymagania, które  stawia, aby móc być konkurencyjną i oferować najwyższy poziom usług. Odzwierciedla to fakt posiadania certyfikatów jakościowych i środowiskowych takich jak ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz FSC.

„Jako firma i właściciele zawsze dbaliśmy o środowisko naturalne i otoczenie. Oczekujemy, że nowa maszyna pomoże nam również w realizacji priorytetów polityki środowiskowej Preston Packaging. Uważamy, że to kwestia społecznej odpowiedzialności biznesu. Podsumowując, nie możemy się już doczekać na moment kiedy maszyna zostanie zainstalowana i ruszy na niej produkcja. Będzie to kolejny milowy krok w rozwoju Preston Packaging i na pewno zmobilizuje nas to do dalszego działania” – mówi Filip Karoński, prezes zarządu drukarni Preston.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

studia2020

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Statystyka

Odsłon : 9561124