Światowa premiera wysokowydajnej maszyny drukującej –  Konica Minolta AccurioPress C14000


Warszawa, 05.11.2019
22 października br. Konica Minolta, podczas transmisji na żywo z targów Printing United w Dallas (Stany Zjednoczone), zaprezentowała po raz pierwszy nową serię maszyn do wysokowydajnego druku komercyjnego –  AccurioPress i model C14000. Jak podaje firma – jest on o 40% szybszy niż jakiekolwiek wcześniejsze rozwiązanie tej marki, bazujące na technologii tonerowej. W ocenie producenta rozwiązanie to jest obecnie flagowym „okrętem” w ofercie Konica Minolta, dedykowanym zastosowaniom komercyjnym. Skierowane jest do klientów, którym zależy na zwiększeniu wydajności operacyjnej, poprawie wskaźnika całkowitego wykorzystania maszyny (TCO) oraz szybszym zwrocie z poniesionej inwestycji.
 
Model AccurioPress C14000, jak podaje Konica Minolta, stanowi pewnego rodzaju przełom – dzięki niemu firma wchodzi na rynek produkcji wysokonakładowej, bazującej na technologii tonerowej. Urządzenie drukuje z prędkością 140 stron na minutę w formacie A4, gwarantując wysoką jakość i jest o 40% szybsze niż jakiekolwiek wcześniejsze rozwiązanie Konica Minolta, wykorzystujące toner w procesie drukowania. Drugi model z nowej serii – AccurioPress C12000, zapewnia równie wysoką jakość reprodukcji przy prędkości 120 stron na minutę. Oba rozwiązania otwierają przed klientami możliwość jeszcze większej ekspansji biznesowej, głównie dzięki przyspieszeniu procesów produkcyjnych, a co za tym idzie – poprawy różnych wskaźników ekonomicznych drukarń, m.in. w kontekście wydajności czy zwrotu z inwestycji.  

Wprowadzenie na rynek nowej serii maszyn jest jednym z elementów misji Konica Minolta, która polega na wspieraniu rozwoju i transformacji klientów z różnych branż i sektorów, przewidywaniu potencjalnych wyzwań i wspólnym tworzeniu rozwiązań, dopasowanych do ich potrzeb i oczekiwań, również w kontekście zmieniającego się rynku. Nowe maszyny z serii AccurioPress w jeszcze większym stopniu mają pomóc klientom, którzy planują usprawnić bądź rozwinąć swoją działalność dzięki zaawansowanej automatyzacji, a co za tym idzie – zwiększyć produktywność i zredukować ilość generowanych odpadów.
 
Nowa seria maszyn AccurioPress, a konkretnie zaprezentowany w Dallas model C14000 ma wypełnić swego rodzaju lukę, jaka istniała w portfolio maszyn produkcyjnych Konica Minolta. Oferuje on bowiem nie tylko wyższą prędkość, ale również umożliwia realizację dłuższych i - jak zapewnia firma - stabilnych cyklów produkcyjnych, uwzględniających wolumeny wysokonakładowe. Dzięki temu firmie – jak zapewnia Konica Minolta - łatwiej teraz będzie dotrzeć do klientów realizujących druki komercyjne w dużych seriach, wymagających wysokiej efektywności działania, a także odpowiedniej wydajności i jakości przy tworzeniu różnych produktów poligraficznych.

„Wprowadzenie na rynek nowej serii maszyn AccurioPress to niezwykle ważny, globalny ruch firmy Konica Minolta. Jest on o tyle istotny, że dotychczas nie byliśmy znani z tonerowych urządzeń dedykowanych produkcji wysokonakładowej - mówi Olaf Lorenz, dyrektor generalny DX Branding Division bei Konica Minolta, Inc.  – Wchodzimy zatem w ten nowy dla nas segment, oferując maszynę o bardzo wysokiej jakości. Podobieństwo – właśnie w kontekście jakości wydruków – pomiędzy tradycyjnym offsetem a naszą nową propozycją jest zdumiewające. Wykonaliśmy ogrom pracy, by to osiągnąć".
Koji Sugie, dyrektor wykonawczy Konica Minolta Inc. i prezes działu Professional Print Business dodaje: „Zwiększając wydajność całego workflow realizowanego przez klientów, chcemy jednocześnie stać się  rynkowym numerem jeden na rynku wysokowydajnej produkcji poligraficznej".

Wyższą wydajność w maszynach AccurioPress nowej serii zapewnia m.in. nowa, „inteligentna” funkcja automatycznej kontroli (AIT) w dedykowanym module IQ-501. Jest to stworzony przez Konica Minolta, autorski system sterowania i kontroli obrazu, mający zapewnić pełną automatyzację procesu drukowania. Jak podkreśla producent, gwarantuje on wysoką jakość reprodukcji i odpowiednią stabilność procesu nawet podczas realizacji zleceń wysokonakładowych; dzięki temu maszyny z nowej serii przeznaczone są nawet do bardzo dużych cykli produkcyjnych wynoszących do 2,5 miliona wydruków. Jest to możliwe m.in. dzięki dwukrotnie większej pojemności dozownika tonera niż miało to miejsce w poprzednich modelach.
Moduł IQ-501 w sposób automatyczny kontroluje wszystkie arkusze (pod kątem zabrudzeń czy niepoprawnego układu stron) i sprawia, że wyłącznie te, które spełniają określone wymogi, zostają uwzględnione w finalnym zamówieniu; pozostałe są przez system eliminowane (tj. odrzucane na specjalną tacę w maszynie) bez zatrzymywania procesu produkcyjnego. Ułatwia on pracę operatorom urządzeń i jest prostym narzędziem, którego obsługa jest możliwa z poziomu dowolnego komputera. Wpływa pozytywnie na wydajność produkcji, a przede wszystkim eliminuje błędy i szczegółowo o nich raportuje. Obniża również koszty – poprzez redukcję próbnych wydruków, zaangażowanie przy tym maszyn i ludzi, dzięki czemu drukarnia zyskuje wymierne korzyści. Co więcej – wspiera także wszystkie moduły związane z procesem finishingu.  W rozwiązaniu tym automatyzacja ma miejsce w kluczowych dla produkcji poligraficznej obszarach, dotyczących kontroli kolorystycznej arkuszy „IQ-501 jest z pewnością czymś co nas wyróżnia – podkreśla Olaf Lorenz. – Wprawdzie inni producenci oferują podobną technologię, jednak wierzymy, że na tym tle szczególnej wartości nabiera nasze unikalne rozwiązanie do automatycznej kontroli druku w trybie inline”.

Unikalne cechy serii maszyn AccurioPress – w tym modelu 14000 – sprawiają, że produkty te – jak zapewnia Konica Minolta - są idealne dla klientów, którzy chcą zwiększyć wydajność swoich zakładów, a tym samym zapewnić ich dalszy rozwój. Prędkości, jakie oferują, wysoka rozdzielczość (3600 x 2400 dpi) i obsługa podłoży o gramaturze do 450 g/m² to tylko niektóre z oferowanych przez nie zalet.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

studia2020

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Statystyka

Odsłon : 9561052