Odwiedź strefę EKOPACK i znajdź odpowiedź na pytania związane z nowymi przepisami UE dotyczącymi produkcji plastiku


W związku z przyjęciem przepisów przez Parlament UE dotyczących zakazu produkcji plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku, mających wejść w życie w 2021 r., Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations pragną przyłączyć się do akcji promującej nowe przepisy, które regulują produkcję opakowań w sposób zrównoważony i ekologiczny. Zakaz dotyczący produkcji takich przedmiotów jak plastikowe talerzyki, sztućce, słomki, patyki do balonów, cienkie torby plastikowe oraz polistyrenowe pojemniki fast-food, to kwestia w szczególny sposób dotycząca grupy docelowej targów.

Zarówno Wystawcy, jak i Zwiedzający to producenci, dostawcy i odbiorcy wyżej wymienionych produktów dla kilkunastu branż przemysłu, w tym spożywczej i reklamowej.
Jako organizator najważniejszych targów opakowań w Europie Środkowo-Wschodniej – Packaging Innovations, chcemy rozpowszechniać wiedzę dotyczącą nowych regulacji, mając przede wszystkim na celu zwiększenie świadomości dotyczącej szkodliwych i nieodwracalnych skutków produkcji i wykorzystania jednorazowych, plastikowych produktów oraz stworzyć miejsce i okazję do debaty na temat możliwości i alternatyw związanych z nowymi przepisami.
Podczas zbliżającej się, 11. edycji Targów Packaging Innovations (2-3 kwietnia 2019r., EXPO XXI Warszawa) pragniemy rozwinąć istniejącą już strefę EKOPACK. W ramach omawianej strefy Wystawcy prezentują każdego roku gronu ponad 5000 branżowych gości między innymi opakowania i etykiety biodegradowalne, usługi recyklingu oraz technologie produkcji opakowań z materiałów pochodzących z recyklingu. Podczas zbliżającej się odsłony wydarzenia chcemy powiększyć grono firm prezentujących ekologiczne rozwiązania oraz stworzyć dedykowany tej tematyce blok wykładów i warsztatów poruszających zagadnienia dotyczące zarówno nowych regulacji, jak i alternatyw dla produktów wykorzystywanych do tej pory. Ekologiczne opakowania to nie tylko papierowe torby i produkty pochodzące z recyklingu. Dla nas to przede wszystkim świadomy przemysł, technologie i procesy produkcyjne tworzone z myślą o środowisku. Jesteśmy przekonani, że tak duże spotkanie branży opakowaniowej, jakim są Targi Packaging Innovations to miejsce, gdzie rozmowa na temat nowych przepisów jest wyjątkowo ważna.

www.packaginginnovations.pl
2-3 kwietnia 2019 r., EXPO XXI Warszawa
Organizator: Targi w Krakowie Sp. z. o. o.www.targi.krakow.pl

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Statystyka

Odsłon : 9097128