Udana 3. edycja Gallus Innovations Days w St. Gallen

23. lipca 2018

•    Pierwsza na świecie cyfrowa maszyna do druku etykiet Gallus Smartfire trafi do Polski
•    Interesujące innowacje w konwencjonalnych i cyfrowych maszynach Gallus

Po raz trzeci ponad 800 gości z całego świata wzięło udział w Dniach Innowacji Gallus, które odbyły się w dniach 26-28 czerwca w zakładach należącej do Grupy Heidelberg firmy Gallus w St. Gallen. Główną atrakcją tego wydarzenia była bez wątpienia premiera nowej maszyny cyfrowej Gallus Smartfire.

„Do St. Gallen przyjechało ponad 800 gości z całego świata. Podczas GID sprzedaliśmy pierwszą na świecie maszynę Gallus Smartfire, która trafi do Polski. Mogliśmy nawiązać kontakty z nowymi klientami i z powodzeniem zawrzeć nowe umowy z obecnymi klientami” - skomentował Christof Naier, szef Gallusa. Maszyna Gallus Smartfire trafi do drukarni Flexodruk w Jaśle, która od kilkunastu już lat inwestuje w technologię Gallusa i posiada kilka maszyn fleksograficznych tej marki. Nowy Smartfire w idealny sposób pozwoli poszerzyć portfolio oferowanych przez drukarnię usług. Flexodruk od lat konsekwentnie stawia na najwyższą jakość i zadowolonych klientów.

Gallus Smartfire przekonuje, że rozpoczęcie profesjonalnego cyfrowego druku etykiet
jest możliwe bez ogromnych nakładów inwestycyjnych. Maszyna dedykowana do druku etykiet (techn. memjet) wyposażona jest w głowicę drukującą 4c (CMYK), umożliwia drukowanie bardzo krótkich serii, wykorzystując tusze wodne, o natywnej rozdzielczość 1600x1600 dpi. Zintegrowany moduł uszlachetniania inline obejmuje laminowanie,

ploter tnący do wykrawania indywidualnych kształtów etykiet oraz semi-rotacyjna sztanca. Jest to zgodne z filozofią Gallusa „od pdf do gotowego produktu w jednym przelocie inline”.

Oczywiście równie interesujące dla gości były innowacje w konwencjonalnych i cyfrowych maszynach Gallus.

Mówiąc o innowacjach, Gallus Labelfire, cyfrowa maszyna firmy Gallus, została zaprezentowana z nowym zespołem do uszlachetniania  Digital Embesllishment (DEU). DEU służy do aplikacji lakieru matowego, błyszczącego i punktowego w linii o różnej wysokości, przy pomocy których można uzyskać efekty reliefowe. W połączeniu z zespołem do foliowania na zimno metaliczne efekty reliefowe mogą być drukowane cyfrowo. Ta metoda optycznie przypomina tłoczenie folią na gorąco, ale nie powoduje żadnych kosztów narzędzi, a ponadto może być stosowana na podłożach z tworzyw sztucznych.

W nowym centrum demonstracyjnym Gallusa, Print Media Center Label, nasi goście mogli przyjrzeć się również produkcji wielowarstwowej etykiety na maszynie Gallus ECS 340. Ekonomiczna metoda drukowania etykiet wielowarstwowych jest zgodna z tendencją do stosowania informacji na kilku stronach etykiety. Z kolei na maszynie Gallus RCS 430 odwiedzający mogli zobaczyć proces zmiany pracy „w locie” bez konieczności zatrzymywania maszyny, a na maszynie Gallus Labelmaster Advanced po raz pierwszy pokazano wzdłużną i poprzeczną kontrolę pasowania. „Cieszę się, że Gallus Innovation Days były tak dobrze przyjęte zarówno przez naszych klientów, jak i naszych partnerów. Patrzymy w przyszłość bardzo pewnie, a ciągły rozwój biznesu etykiet potwierdza naszą decyzję o kontynuowaniu tego wydarzenia." – powiedział Christof Naier.

Więcej informacji na temat firmy oraz materiały zdjęciowe dla prasy dostępne są na stronie internetowej Heidelberger Druckmaschinen AG pod adresem  www.heidelberg.com.

spotkanie

artofcolor2018 adwords 01