Udana 3. edycja Gallus Innovations Days w St. Gallen


23. lipca 2018

•    Pierwsza na świecie cyfrowa maszyna do druku etykiet Gallus Smartfire trafi do Polski
•    Interesujące innowacje w konwencjonalnych i cyfrowych maszynach Gallus

Po raz trzeci ponad 800 gości z całego świata wzięło udział w Dniach Innowacji Gallus, które odbyły się w dniach 26-28 czerwca w zakładach należącej do Grupy Heidelberg firmy Gallus w St. Gallen. Główną atrakcją tego wydarzenia była bez wątpienia premiera nowej maszyny cyfrowej Gallus Smartfire.

„Do St. Gallen przyjechało ponad 800 gości z całego świata. Podczas GID sprzedaliśmy pierwszą na świecie maszynę Gallus Smartfire, która trafi do Polski. Mogliśmy nawiązać kontakty z nowymi klientami i z powodzeniem zawrzeć nowe umowy z obecnymi klientami” - skomentował Christof Naier, szef Gallusa. Maszyna Gallus Smartfire trafi do drukarni Flexodruk w Jaśle, która od kilkunastu już lat inwestuje w technologię Gallusa i posiada kilka maszyn fleksograficznych tej marki. Nowy Smartfire w idealny sposób pozwoli poszerzyć portfolio oferowanych przez drukarnię usług. Flexodruk od lat konsekwentnie stawia na najwyższą jakość i zadowolonych klientów.

Gallus Smartfire przekonuje, że rozpoczęcie profesjonalnego cyfrowego druku etykiet
jest możliwe bez ogromnych nakładów inwestycyjnych. Maszyna dedykowana do druku etykiet (techn. memjet) wyposażona jest w głowicę drukującą 4c (CMYK), umożliwia drukowanie bardzo krótkich serii, wykorzystując tusze wodne, o natywnej rozdzielczość 1600x1600 dpi. Zintegrowany moduł uszlachetniania inline obejmuje laminowanie,

ploter tnący do wykrawania indywidualnych kształtów etykiet oraz semi-rotacyjna sztanca. Jest to zgodne z filozofią Gallusa „od pdf do gotowego produktu w jednym przelocie inline”.

Oczywiście równie interesujące dla gości były innowacje w konwencjonalnych i cyfrowych maszynach Gallus.

Mówiąc o innowacjach, Gallus Labelfire, cyfrowa maszyna firmy Gallus, została zaprezentowana z nowym zespołem do uszlachetniania  Digital Embesllishment (DEU). DEU służy do aplikacji lakieru matowego, błyszczącego i punktowego w linii o różnej wysokości, przy pomocy których można uzyskać efekty reliefowe. W połączeniu z zespołem do foliowania na zimno metaliczne efekty reliefowe mogą być drukowane cyfrowo. Ta metoda optycznie przypomina tłoczenie folią na gorąco, ale nie powoduje żadnych kosztów narzędzi, a ponadto może być stosowana na podłożach z tworzyw sztucznych.

W nowym centrum demonstracyjnym Gallusa, Print Media Center Label, nasi goście mogli przyjrzeć się również produkcji wielowarstwowej etykiety na maszynie Gallus ECS 340. Ekonomiczna metoda drukowania etykiet wielowarstwowych jest zgodna z tendencją do stosowania informacji na kilku stronach etykiety. Z kolei na maszynie Gallus RCS 430 odwiedzający mogli zobaczyć proces zmiany pracy „w locie” bez konieczności zatrzymywania maszyny, a na maszynie Gallus Labelmaster Advanced po raz pierwszy pokazano wzdłużną i poprzeczną kontrolę pasowania. „Cieszę się, że Gallus Innovation Days były tak dobrze przyjęte zarówno przez naszych klientów, jak i naszych partnerów. Patrzymy w przyszłość bardzo pewnie, a ciągły rozwój biznesu etykiet potwierdza naszą decyzję o kontynuowaniu tego wydarzenia." – powiedział Christof Naier.

Więcej informacji na temat firmy oraz materiały zdjęciowe dla prasy dostępne są na stronie internetowej Heidelberger Druckmaschinen AG pod adresem  www.heidelberg.com.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

baner-185x220-5

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Statystyka

Odsłon : 9065732