Nowy raport Smithers Pira pokazuje: maszyny drukujące firmy Heidelberg są najbardziej produktywne i generują najniższe koszty produkcji na arkusz 


23. października 2017

Najnowszy raport Smithers Pira pt. „Realna produktywność używanych arkuszowych offsetowych maszyn drukujących” (ang. „Real production capability of pre-owned sheetfed litho presses”) analizuje roczną wydajność około 450 używanych arkuszowych offsetowych maszyn drukujących, które mają mniej dziesięć lat i pochodzą od pięciu różnych producentów. Średnio uwzględniając wszystkie formaty druku, raport potwierdza, że maszyny firmy Heidelberg są o 24,1% bardziej wydajne niż maszyny innych producentów jeśli porówna się ogólną liczbę odbitek na wszystkich maszynach i we wszystkich formatach. W przypadku maszyn Speedmaster XL105/106 okazuje się, że są one o 66% bardziej produktywne niż maszyny konkurencji. Model kosztowy opracowany przez Smithers Pira pokazał również o 11% niższe koszty produkcji na każde 1000 arkuszy.


„Kiedy przyjrzeliśmy się dokładniej danym dostępnym w sieci na temat maszyn używanych, stopniowo stawało się jasne, o ile rzeczywiście bardziej wydajne są maszyny Heidelberga w porównaniu do maszyn naszych konkurentów”, mówi Andy Rae, Dyrektor Marketingu Heidelberger Druckmaschinen AG. „Jednak weryfikacja danych przez uznaną instytucję, jaką jest Smithers Pira, unaoczniła całej branży, jak naprawdę produktywne są maszyny Heidelberga.”

Dowodem jest produktywność
Badanie analizuje wydajność maszyn w formatach B1, B2 i B3 kładąc szczególny nacisk na maszyny w pierwszych dwóch większych formatach. Wszystkie maszyny Heidelberga w formacie B2 (50x70 cm) są rocznie średnio o 68,5% bardziej wydajne niż maszyny innych producentów. Wśród wszystkich formatów B1 (70x100 cm) maszyny Heidelberga (Speedmaster CD 102 i Speedmaster XL 105/106) są średnio o 36% bardziej produktywne.

Porównując średnie koszty produkcji na maszynach Heidelberga w formacie B1 z urządzeniami konkurencji, maszyny Speedmaster XL105/106 i Speedmaster CD 102 były najbardziej efektywne pod względem kosztów produkcji 1000 arkuszy. W kwestii kosztów produkcji, nawet bazowy model Heidelberg Speedmaster CD 102, zostawił daleko w tyle najlepiej wyposażony model konkurencji.

„Badanie dowodzi, że ten kto decyduje się na zakup nowej maszyny od naszej konkurencji, nawet w przypadku niższej ceny zakupu, godzi się na wyższe koszty produkcji w przeliczeniu na 1000 arkuszy”, mówi A. Rae. „Nawet przy cenie zakupu  wyższej o 25%, maszyny Heidelberga muszą produkować tylko o 8,75% więcej, aby usprawiedliwić różnicę w cenie w porównaniu do konkurencji, jak wynika z publikacji PIA. Ten raport udowadnia, że znacząco przekraczamy tę wartość.”

Wniosek  Smithers Pira brzmi: „Ta dodatkowa produktywność daje maszynom firmy Heidelberg zdecydowaną przewagę konkurencyjną. (…) Analiza pokazuje, że możliwości osiągnięcia zysku przy użyciu maszyn Heidelberg są zdecydowanie większe niż z porównywalnymi maszynami konkurencji.”

Pełna wersja raportu Smithers Pira (w jęz. ang.) jest na stronie: http://www.smitherspira.com/resources?categoryname=WhitePaper
Cały raport PIA (Printing Industries of America) znajduje się na stronie:
http://www.printing.org/programs/print-economics-management/additional-economic-reports

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom drukarnie
logo drukinfopl
logom opakowanie
logom poligrafika
logom pinp
logom pp
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
digital-business
opakowania-i-etykierty
logom vidart ok
logo wydawca

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

Statystyka

Odsłon : 8911734