Heidelberg oferuje wysokowydajną stację ładowania Wallbox dla samochodów elektrycznych    

 

6. października 2017
Popularność napędu elektrycznego rośnie na całym świecie, a jego znaczenie w nadchodzących latach będzie rosnąć w bardzo szybkim tempie. Jednym z największych wyzwań jest rozwój infrastruktury ładowania: na przykład w Niemczech jest obecnie tylko 25 000 publicznych punktów ładowania (źródło: statista.de, maj 2017). Jednakże do roku 2020 potrzeba około pięciu razy większej ich liczby dla planowanego miliona samochodów elektrycznych. Jest więc jasne, że istnieje ogromna potrzeba rozbudowanej sieci publicznych i prywatnych stacji ładowania o odpowiedniej mocy.

„Jesteśmy przekonani, że jesteśmy w punkcie zwrotnym jeśli chodzi o mobilność elektryczną”, mówi Rainer Hundsdörfer, prezes firmy Heidelberg. „Elektryczne samochody stają się prawdziwą opcją dla coraz większej liczby kierowców. Chcemy skorzystać z tej tendencji i wykorzystać naszą wiedzę do pracy, aby skorzystać na tym rosnącym rynku.”

Naścienna stacja ładująca Wallbox o mocy do 22 kW opracowana przez firmę Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) oferuje imponujące połączenie wysokiej wydajności i jakości oraz bardzo dobrej ceny. „Kto chce, może po prostu jej używać! Heidelberg wprowadza stacje ładowania do wszystkich samochodów elektrycznych, przyczyniając się tym samym do przełomu w mobilności elektrycznej. Niezależnie od tego, czy w garażu w domu, na parkingu przed supermarketem, czy w centrum miasta, Wallbox oferuje dostosowaną elektronikę”, mówi Stephan Plenz, Członek Zarządu ds. Technologii w Heidelbergu.

Produkt oparty jest na rozległym know-how firmy z dziedziny systemów ładowania i już od dawna okazał się skuteczny na rynku z około 20 000 Wallbox-ów do samochodów elektrycznych pochodzących od producentów premium i ponad 100 000 inteligentnych kabli ładowania produkowanych na zlecenie klienta. Teraz Heidelberg prezentuje autorski wysokiej klasy Wallbox jako światową premierę podczas wystawy samochodów elektrycznych EVS30, która odbywa się w dniach 9-11 października 2017 r. w Stuttgarcie (www.messe-stuttgart.de/evs30). To największa na świecie impreza przemysłowa poświęcona mobilności elektrycznej.

„W ciągu ostatnich lat bardzo mocno inwestowaliśmy w dziedzinie mobilności elektrycznej. Wallbox jest wiodącym pod względem funkcjonalności i opłacalności modelem stacji ładującej, który możemy zaoferować klientom komercyjnym i prywatnym”, mówi Plenz. Ale to dopiero początek. Heidelberg planuje stopniowe stworzenie kompleksowego portfolio dla całej infrastruktury stacji ładujących. Model podstawowy zostanie ulepszony w celu produkcji i wprowadzenia na rynek modelu premium z pełniejszą funkcjonalnością. „Jesteśmy otwarci na partnerstwo z dostawcami energii i władzami lokalnymi, które zechcą współpracować z nami, aby zaprojektować przyszłość mobilności elektrycznej”.

Wallbox: ładowanie elektryczne, bezpośrednio.
Heidelberg Wallbox jest równie atrakcyjny dla producentów samochodów, sieci handlowych, jak i użytkowników końcowych. Nadaje się do stosowania w garażach, wiatach garażowych, miejscach publicznych i na świeżym powietrzu. Gdziekolwiek jest zainstalowany, umożliwia właścicielom ładowanie samochodów elektrycznych w sposób efektywny i szybki. Intuicyjna obsługa dodatkowo zwiększa wygodę, a atrakcyjny design sprawia, że Wallbox przyciąga wzrok. Interfejs komunikacyjny do wymiany danych z połączonymi systemami będzie jedną z funkcji dostępnych w przyszłym modelu premium. Zainteresowani mogą dowiedzieć się więcej na temat Wallboxu podczas targów  EVS30 na stoisku Heidelberga w hali 1 stoisko 1H52, a także pod adresem
www.heidelberg.com/industry.

Heidelberg Industry: rozwiązania biznesowe dla klientów przemysłowych
Heidelberg produkuje Wallbox w swoim oddziale Heidelberg Industry. To tutaj firma rozwija i produkuje urządzenia sterujące i elektroniczne dla przemysłu i e-mobilności. Portfolio produktów jest zróżnicowane i składa się z różnych kabli ładowania we wszystkich standardach, a także stacji ładujących. Oddział oferuje także rozwiązania dla systemów produkcyjnych. W portfolio znajdują się wyroby odlewnicze, obróbka mechaniczna i elektronika przemysłowa. Może również współpracować w zakresie projektowania, wdrażania i produkcji w dziedzinie inżynierii mechanicznej, wytwarzania pojazdów, zastosowań motoryzacyjnych i energii w imieniu klienta jako „inteligentnej fabryki”, a także oferuje odpowiednie usługi konsultingowe. W ramach swojej strategii Heidelberg planuje w nadchodzących latach osiągnąć dalszy znaczny wzrost sprzedaży w zakresie rozwiązań biznesowych dla klientów przemysłowych.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom drukarnie
logo drukinfopl
logom opakowanie
logom poligrafika
logom pinp
logom pp
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
digital-business
opakowania-i-etykierty
logom vidart ok
logo wydawca

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

Statystyka

Odsłon : 8913287