Konica Minolta w drukarni Intrograf – dywersyfikacja produkcji

Warszawa, 02.10.2017
Pierwsza w województwie łódzkim maszyna do druku produkcyjnego - Konica Minolta AccurioPress C2060 -rozpoczęła niedawno pracę w Pracowni Poligraficzno-Introligatorskiej Intrograf z Łasku niedaleko Łodzi. Zakupiona została za pośrednictwem łódzkiego oddziału firmy DKS Sp. z o.o. wraz z kompleksowym Kontraktem Obsługi Serwisowej (KOS). To kolejne zrealizowane przez łódzki oddział DKS wdrożenie uwzględniające KOS, co jest dowodem rosnącej popularności tego rozwiązania oraz zaufania, jakim drukarnie i wydawnictwa obdarzają oferującą je firmę.  

„Konica Minolta AccurioPress C2060 to pierwsze w województwie łódzkim i jedno z pierwszych w Polsce rozwiązań z rodziny maszyn AccurioPress Konica Minolta, będące jednocześnie najnowocześniejszym w regionie. Cieszy nas, że nabywcą tej maszyny jest prężnie rozwijająca się od lat drukarnia Intrograf. Tym samym może ona obecnie zaproponować swoim klientom wydruki z najnowocześniejszego rozwiązania w regionie, co przekłada się na jej jeszcze wyższą konkurencyjność – mówi Marcin Mirowski, dyrektor łódzkiego oddziału, a zarazem specjalista od urządzeń Production Printing w firmie DKS Sp. z o.o.
 
Warto wspomnieć, że inwestycja Intrografu we wspomnianą maszynę cyfrową jest kolejną po niedawnym zakupie pełnoformatowej maszyny offsetowej. „Zależało nam na tym – mówi Ewa Buss, która wspólnie z mężem Jarosławem jest właścicielką drukarni - aby poszerzyć krąg naszych zleceniodawców, a jednocześnie utrzymać przy współpracy z nami mniejsze firmy, zlecające niewielkie nakłady. Stąd pomysł na dywersyfikację produkcji – możemy teraz realizować zlecenia na dużej maszynie offsetowej, gdzie w krótkim czasie jesteśmy w stanie wykonać wysokie nakłady, mniejsze możemy drukować na nowoczesnej maszynie cyfrowej, zapewniającej wysoką jakość i niezawodność, a taką jest Konica Minolta”.
Jak zapewniają właściciele Intrografu, wybór urządzenia był tu poniekąd naturalny. „Wcześniejsza maszyna cyfrowa, na której pracowaliśmy – mówi Ewa Buss - to również urządzenie tego producenta. Dodatkowym atutem był fakt, że mogliśmy przy tej transakcji współpracować z panem Marcinem Mirowskim, z którym znamy się od lat. Jest on dyrektorem łódzkiego oddziału firmy DKS Sp. z o.o. i po raz kolejny okazał się wspaniałym doradcą, profesjonalistą, a jednocześnie doskonałym koordynatorem, jeśli chodzi o instalację, serwis urządzenia i obsługę posprzedażową. Między innymi zaproponował nam Kontrakt Obsługi Serwisowej na bardzo korzystnych warunkach i na okres 6 lat, co daje nam duże poczucie bezpieczeństwa. W przypadku maszyn cyfrowych czas reakcji serwisu musi być niemal natychmiastowy i na tym nam zależało”.

Intrograf od lat inwestuje krok po kroku - w pracownię prepress, urządzenia drukujące (offsetowe oraz cyfrowe), a także różne maszyny introligatorskie. Zakupy te podnoszą konkurencyjność firmy, przede wszystkim w zakresie czasu realizacji zleceń oraz ich wysokiej jakości. „Obecnie – mówi Ewa Buss – zlecenie, które realizowaliśmy dawniej na naszej poprzedniej offsetowej maszynie drukującej  3 dni, możemy przygotować w ciągu jednej zmiany, zachowując jednocześnie atrakcyjne ceny, co doceniają nasi klienci, których nieustannie nam przybywa. Z kolei zlecenia, które wykonujemy na maszynie cyfrowej możemy zrealizować niemal od ręki. Wszystkie bowiem nasze inwestycje zmierzają do tego, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Posiadamy nie tylko wysokokwalifikowany zespół pracowników, ale także śledzimy na bieżąco rynek w poszukiwaniu coraz to nowszych maszyn drukujących i  introligatorskich. W ten sposób udało nam się też znaleźć maszynę Konica Minolta, którą niedawno wdrożyliśmy i z której jesteśmy bardzo zadowoleni. Najbardziej intensywny sezon dopiero przed nami, ale jesteśmy przekonani, że właśnie podczas nadchodzącego kwartału przekonamy się w pełni o zaletach tego urządzenia”.
Warto wspomnieć, że zakupiona przez Intrograf maszyna wyposażona jest w funkcje wykańczania druku oraz opcjonalny modułowy system umożliwiający uzyskanie jak najlepszej spójności kolorów. Ewa Buss dodaje, że urządzenie zapewnia nie tylko doskonałe odwzorowanie kolorów, ale przede wszystkim wysoką jakość reprodukcji: „To ważne w przypadku drukowania pocztówek czy obrazów – obecnie jesteśmy w stanie wykonać je dla naszych klientów z najwyższą jakością już od jednej sztuki”.
Maszyna obsługuje dedykowane podłoża o gramaturze do 400g/m2. „Możemy obecnie – mówi Ewa Buss - bez problemu drukować na przykład tylne elementy kalendarzy trójdzielnych dla klientów zlecających nam nawet kilka sztuk. Poza tym urządzenie posiada moduł do drukowania banerów, dzięki czemu druk okładek książek czy broszur składanych na trzy jest dla nas obecnie bardziej wydajny”. Warto wspomnieć, że urządzenie wyposażone jest w kolorowy skaner z funkcją skanowania dwustronnego w jednym przebiegu, pracujący z prędkością do 240 obr./min.
„Inwestycję oceniamy bardzo pozytywnie podobnie jak naszą współpracę z firmą DKS przy tej okazji. Zapraszamy teraz naszych klientów, zwłaszcza nowe firmy, które mogą poznać nasze zupełnie nowe możliwości. Jesteśmy przekonani, że spełnimy oczekiwania najbardziej wymagających z nich” – podsumowuje Ewa Buss.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

spotkanie

-all4pack- baseline date uk

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom drukarnie
logo drukinfopl
logom opakowanie
logom poligrafika
logom pinp
logom pp
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
digital-business
opakowania-i-etykierty
logom vidart ok
logo wydawca

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

Statystyka

Odsłon : 8830620