MEWA na trzecim miejscu w rankingu niemieckich przedsiębiorstw przemysłowych średniej wielkości


Warszawa, sierpień 2017
Według rankingu sporządzonego przez portal dla niemieckich prze-dsiębiorstw „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“ (www.die-deutsche-wirtschaft.de) firma MEWA należy do najlepszych średniej wielkości przedsiębiorstw przemysłowych w Niemczech. W wy-niku szeroko zakrojonych badań obejmujących 10 000 średniej wielkości niemieckich prze-dsiębiorstw przemysłowych, wybrano 150 tych najlepszych.

Firma MEWA zajęła trzecie miejsce w tym rankingu. Portal „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“ (www.die-deutsche-wirtschaft.de) stanowi platformę wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy firmami średniej wielkości. Przedsiębiorstwa oceniano, biorąc pod uwagę dane o ob-rotach oraz ilość pracowników, zaawansowanie działów badań i rozwoju, współpracę w ramach partnerstwa ze szkołami i uczelniami, jak też aktywność i rozpoznawalność firm w Internecie i w mediach społecznościowych.
Średniej wielkości przedsiębiorstwa w Niemczech są synonimem zaawansowania technologicz-nego, innowacyjności i przedsiębiorczości. Przedsiębiorstwa te stanowią nie tylko większość wszystkich firm działających w Niemczech (ponad 3 miliony), zatrudniają one również ponad 60% wszystkich pracowników i oferują ponad 80% wszystkich miejsc dla kształcenia fachow-ców.
Również MEWA jest przedsiębiorstwem średniej wielkości, które powstało ponad 100 lat temu. Dziś oferuje w systemie pełnej obsługi odzież roboczą i ochronną, czyściwa wielokrotnego użyt-ku, maty olejowe oraz ekologiczne myjki.
Niedawno MEWA podsumowała bardzo udaną działalność w 2016 roku: mając więcej pracow-ników, firma mogła obsłużyć więcej klientów, wejść na nowe rynki i zwiększyć obrót.

Najlepiej świadczą o tym poniższe liczby:

  • ilość klientów wzrosła o 4%: z 174 000 do ponad 180 000;
  • ilość zatrudnionych zwiększyła się z 4 900 (2015) do 5 200 (2016), co oznacza wzrost o 6%;
  • obrót wzrósł o ponad 4%: z 612 mln euro do 638 mln euro;MEWA ma klientów w ok. 180 000 klientów 23 krajach.
  • zbudowano nowy zakład w Saarlouis (2016), nowe centrum przeładunkowe w Rzymie (2017), w 2017 r. rozpocznie się budowa nowego zakładu w Weil im Schönbuch w Niemczech.
  • wraz z rozpoczęciem działalności w Rumunii i Portugalii, MEWA ma klientów już w 23 krajach Europy.

Te pozytywne wyniki ekonomiczne potwierdzają słuszność obranej strategii i umacniają pozycję firmy MEWA jako jednego z wiodących usługodawców w obszarze tekstyliów w Europie.


Z wynikami rankingu można zapoznać się (w jęz. niemieckim) na stronie portalu „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“: http://die-deutsche-wirtschaft.de/die-150-wichtigsten-mittelstaendischen-industrieunternehmen-deutschlands/

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom drukarnie
logo drukinfopl
logom opakowanie
logom poligrafika
logom pinp
logom pp
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
digital-business
opakowania-i-etykierty
logom vidart ok
logo wydawca

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Statystyka

Odsłon : 8906102