1. sierpnia 2017

Nagrodzono strategię cyfryzacji Heidelberga – dwie nagrody InterTech Technology Awards 2017 potwierdzają bezsprzeczne przywództwo na rynku

•    Prinect Press Center XL 2 z Wallscreen XL i Intellistart 2 oznacza przełomowe wprowadzenie autonomicznej produkcji poligraficznej
•    Gallus Labelfire 340 otwiera przyszłość cyfrowego drukowania etykiet

Printing Industries of America (PIA), największe na świecie stowarzyszenie branży poligraficznej, wyróżniło system Prinect Press Center XL 2 z Wallscreen XL i Intellistart 2 oraz maszynę do cyfrowego drukowania etykiet Gallus Labelfire 340 renomowaną nagrodą Intertech Technology Award za 2017 r.
Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) zdobyła tym samym swoją  37. i  38. „gwiazdę” za wybitne i innowacyjne produkty – co czyni ją najczęściej odznaczanym producentem w branży.

„Nagrody InterTech Awards są ważnym uznaniem i podkreślają wiodącą pozycję Heidelberga zarówno w technologii druku cyfrowego, jak również cyfryzacji całej działalności drukarni”, podkreśla dr Ulrich Hermann, członek zarządu odpowiedzialny za dział sprzedaży i usług cyfrowych.

Obydwa produkty zostały zaprezentowane po raz pierwszy na targach drupa w ubiegłym roku –  oferując innowacje w zakresie produktywności w drukowaniu offsetowym oraz nowe możliwości zastosowania w produkcji etykiet. Członkowie jury InterTech byli zgodni, że oprogramowanie Prinect Press Center XL 2 z Wallscreen XL i Intellistart 2 stanowi przełom w zakresie cyfryzacji produkcji w drukowaniu offsetowym. Gallus Labelfire stanowi wybitne osiągnięcie inżynieryjne i jest kamieniem milowym w przemysłowej cyfrowej produkcji etykiet, jednym z największych segmentów w branży.

Zmiana paradygmatu w produkcji poligraficznej spowoduje podwojenie produktywności
Po raz pierwszy w historii drukowania offsetowego system Prinect Press Center XL 2 z Wallscreen XL i Intellistart 2 umożliwia w pełni zautomatyzowaną zmianę zleceń bez ingerencji operatora. W ten sposób drukarnie akcydensowe i web-to-print mają ogromny potencjał zwiększania produktywności. Centralną składową systemu jest opatentowany przez Heidelberga moduł Intellistart 2. Łączy on w sobie aspekty analizy danych, rozwiązań mechatronicznych oraz elementy inteligentnego oprogramowania, które wraz ze zintegrowanym systemem spektrofotometrycznej kontroli barwy gwarantuje minimalne czasy przezbrojenia maszyny. Wiele z procesów, które są wykonywane automatycznie są realizowane symultanicznie wraz z uwzględnieniem określonej sekwencji poszczególnych operacji.

„Jurorzy byli jednomyślni, że taki poziom autonomiczności działania sygnalizuje wejście druku offsetowego w nową epokę”, wyjaśnia Jim Workman, wiceprezes Centrum Badań i Technologii PIA.

Gallus Labelfire umożliwia przemysłową cyfrową produkcję etykiet
Gallus Labelfire dedykowany jest zaspokojeniu rosnącego popytu na opłacalną produkcję etykiet w krótkich i średnich nakładach oraz różnych wersji i z danymi zmiennymi. System łączy najnowocześniejsze inkjetowe głowice drukujące z zaletami drukowania konwencjonalnego i różnymi możliwościami obróbki w linii dzięki czemu ustanawia nowe standardy w produkcji etykiet. Labelfire 340 umożliwia drukarniom etykietowym lakierowanie, uszlachetnianie i dalszą obróbkę inline – od roli do gotowej wysztancowanej etykiety w jednym przebiegu. Przez wprowadzenie tej nowej technologii, Heidelberg i Gallus aktywnie kształtują nowe modele biznesowe w segmencie etykiet, oferując użytkownikom wszechstronne, innowacyjne i opłacalne rozwiązanie.

„Maszyna ta w innowacyjny sposób łączy drukowanie w technologii inkjet, fleksografię, uszlachetnianie i dalszą obróbkę. Jury dostrzegło wpływ tej maszyny na rynek produkcji etykiet, która potrafi wykonać wszystkie te czynności w jednym przejściu”, mówi Workman.

InterTech Technology Award – renomowane nagrody dla przełomowych innowacji w branży mediów drukowych
Stowarzyszenie Printing Industries of America przyznało nagrody InterTech  Technology Award po raz pierwszy w 1978 r. Każdego roku stowarzyszenie wyróżnia innowacje w dziedzinie mediów drukowanych w różnych kategoriach. Heidelberg otrzymał ponad 35 nagród w ciągu tych wszystkich lat w zakresie różnych technologii prepress, press i postpress.
Plasuje to firmę daleko przed konkurencją i podkreśla jej wieloletnie przywództwo w zakresie innowacji w całym łańcuchu wartości dodanej przemysłu poligraficznego.
Więcej informacji na stronie: www.printing.org/intertech

nowe-wladze-pid2017