Bal PID - 2017

W sobotę dnia 20.05.2017 r  w Warszawie w hotelu The Westin Warsaw odbył się   coroczny Bal Polskiej Izby Druku, na którym miała miejsce Gala XVIII edycji konkursu o nagrodę Złotego Gryfa. Wieczór zaczął się o godz. 20.00 a swoje zakończenie miał w okolicach godziny 3.00 nad ranem. W tym roku mieliśmy okazję gościć 163 osób reprezentujących wszystkie specjalizacje i miejsca pracy związane z branżą poligraficzną. To spotkanie było możliwe dzięki tegorocznym sponsorom naszego Balu, którymi byli:

1. Burgo Polska Sp.zo.o.
2. Fujifilm Europe GmbH Oddział w Polsce
3. Heidelberg Polska Sp. z o.o.
4. Müller Martini Sp. z o.o.
5. Xerox Polska Sp.zo.o.

natomiast patronat medialny roztoczyli nad tą imprezą nasi partnerzy medialni:

CZASOPISMA
Opakowanie
Poligrafika
Print & Publishing
Świat Druku
Świat Poligrafii Professional
Vidart
Wydawca

PORTALE Internetowe
Drukarnie com.pl
Print in Poland

Gości przywitał nowy Prezes Polskiej Izby Druku (PID) pan Leszek Wojtczuk i po krótkiej przerwie nastąpiła uroczystość oficjalnego podziekowania dotychczasowemu Prezesowi PID panu Edwardowi Dreszerowi, który piastował to stanowisko przez ostatnie dwie kadencje. Ustępujący Prezes otrzymał z rąk swojego następcy efektowny dyplom z podziękowaniem za wieloletnią i bezinteresowną pracę na rzecz rozwoju Izby oraz bukiet kwiatów.
Następnie, w imieniu nieobecnego Przewodniczącego Jury konkursu Złotego Gryfa pana profesora Jerzego Petriaszwiliego, krótkiego omówienia prac Jury oceniającego tegoroczne  produkty poligraficzne nadesłane na nasz konkurs, dokonał pan Piotr Dobrołęcki  V-ce Przewodniczący tegorocznego Jury a jednocześnie księgarz, wydawca i dziennikarz branżowy.

O godz. 21.30 rozpoczęła się Gala rozstrzygnięcia XVIII edycji konkursu Złotego Gryfa 2017  nagradzającą najlepszą jakość wykonania produktu poligraficznego.

Jury Konkursu w składzie: Przewodniczący- Jerzy Petriaszwili (IMiP PW), Ryszard Czekała (Polska Izba Druku), Piotr Dobrołęcki V-ce Przewodniczący (Polska Izba Książki), Bernard Jóźwiak (Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego), Maciej Hoffman (Izba Wydawców Prasy), Beata Pyś-Skrońska (Polska Izba Opakowań) , Andrzej Rowicki (Ekspert fleksograf), Andrzej Tomaszewski (COBRPP) i Bogdan Wyrzykowski (SiMP) na swoim kwietniowym posiedzeniu po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs, postanowiła przyznać statuetki Złotego Gryfa w ośmiu kategoriach produktowych następującym firmom:

Kategoria: Produkt wielobarwny w oprawie prostej
„Czytanie Pomorza” – Drukarnia WL Sp.zo.o.
Statuetkę ZG wręczył  pan profesor Stefan Jakucewicz

Kategoria: Produkt wielobarwny w oprawie złożonej
„Marillion” - TAKT Sp.zo.o.
Statuetkę ZG wręczył  pan  Krzysztof Pindral Prezes  firmy  Heidelberg Polska Sp.zo.o.

Kategoria: Produkt jedno lub dwubarwny w oprawie prostej
 „Co mi w życiu nie wyszło” - Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz
Statuetkę ZG wręczył  pan  Piotr Dobrołęcki V-ce Przewodniczący Jury

Kategoria: Produkt jedno lub dwubarwny w oprawie złożonej

„Jane Austen Dzieła Zebrane” - Drukarnia Pozkal Sp.zo.o. Spółka komandytowa.
Statuetkę ZG wręczył  pan Jacek Kobyliński Dyr. Zarządzający w firmie Muller Martini Sp.zo.o.

Kategoria: Produkt informacyjno-reklamowy
„Ostatnia Rodzina” – TAKT Sp.zo.o.
Statuetkę ZG wręczyła pani Katarzyna Borowska Dyr. Zarządzająca w firmie Burgo Polska Sp.zo.o.

Kategoria: Czasopismo wielobarwne
„HERITO” - Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz
Statuetkę ZG wręczył pan Maciej Hoffman Dyr.Generalny Izby Wydawców Prasy

Kategoria: Opakowanie z nadrukiem
 „Wajda”– TAKT Sp.zo.o.
 Statuetkę ZG wręczył  pan Edward Dreszer wieloletni członek Rady Polskiej Izby Druku i jej Prezes przez ostatnie dwie kadencje.

Kategoria: Kalendarz
„Kalendarz Piękno Precyzji” – PAW DRUK Sp.zo.o
Statuetkę ZG wręczył pan Bartosz Grzęda Kierownik sprzedaży firmy Fuji Film Oddział w Polsce Sp.z o.o.

gryfy 2017 431

Laureaci Złotych Gryfów"

Galę zakończyło wręczenie nagród „DIAMENTOWEGO GRYFA 2017” trzykrotnym laureatom nagrody „Złotego Gryfa”. W tym roku były to firmy:

TAKT Sp.zo.o.

Drukarnia Pozkal Sp.zo.o. Spółka komandytowa

Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz

Po zakończeniu Gali Konkursowej rozpoczęły się występy artystyczne i tańce przy muzyce na żywo. Zaproszeni goście chwalili zarówno bogate menu przyjmującego nas hotelu jak też zasobność open baru.

gryfy 2017 472

Laureaci Diamentowych Gryfów