MEWA nabyła firmę RS Kunststoff

Przedsiębiorstwo RS Kunststoff GmbH z Hanau sprzedane zostało firmie MEWA Textil-Service i tym samym stało się w stu procentach firmą-córką Grupy MEWA. Obie firmy od ponad 20 lat łączą dobre relacje biznesowe, bowiem firma z Hanau, specjalizująca się w technologii wytłaczania i formowania tworzyw sztucznych, produkuje również bezpieczne pojemniki SaCon, które stanowią istotny element systemu usług firmy MEWA.

[Warszawa, kwiecień 2021 r.]  RS Kunststoff GmbH wytwarza rocznie ponad 100 000 sztuk pojemników SaCon dla firmy MEWA. W bezpiecznych, szczelnie zamykanych pojemnikach transportowane i przechowywane są czyściwa wielokrotnego użytku oferowane w całej Europie przez usługodawcę w zakresie tekstyliów, jakim jest MEWA.
„Cieszy nas, iż w przypadku RS Kunststoff możemy powitać w Grupie MEWA nie tylko długoletniego partnera biznesowego, ale zarazem także lidera w zakresie innowacji w dziedzinie produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych“, wyjaśnia Bernhard Niklewitz, rzecznik zarządu Grupy MEWA. Kierownictwo przedsiębiorstwa RS Kunststoff pozostaje w rękach jego dyrektorów zrządzających: Reinharda Schütza, Björna Rossa i Ralfa Rossa. Działalność biznesowa i produkcyjna firmy będzie kontynuowana bez zmian, przejętych zostało również wszystkich 70 pracowników zatrudnionych w firmie  w Hanau.

„Jako przedsiębiorcy ponosimy odpowiedzialność za ludzi, którzy u nas pracują“, mówi dyrektor zarządzający Reinhard Schütz. „Będąc częścią Grupy MEWA, która działa na płaszczyźnie międzynarodowej możemy zaoferować naszym pracownikom długoletnie, bezpieczne zatrudnienie.“ Firma RS Kunststoff specjalizuje się w innowacyjnej technologii tłoczenia oraz formowania tworzyw sztucznych przez rozdmuchiwanie i ukierunkowana jest na innowacyjne rozwiązania techniczne w ramach kompleksowej realizacji zadań.

packing2021