Podczas virtual.drupa 2021 Heidelberg zaprezentuje w pełni autonomiczny proces produkcji poligraficznej

15 kwietnia 2021

• Prezentacja na konferencji 23 kwietnia przedstawi możliwości oferowane drukarniom przez sztuczną inteligencję
  • Eksperci dostępni do indywidualnych rozmów
  • Trwają przygotowania do kolejnych imprez dla klientów

W dniach 20-23 kwietnia podczas wydarzenia virtual.drupa 2021 organizowanego przez Messe Düsseldorf, Heidelberg przedstawi swoje rozwiązania umożliwiające autonomiczną produkcję w drukarniach.

W przestrzeni wystawienniczej – Exhibition Space virtual.drupa Heidelberg zaprezentuje innowacje produktowe dla drukarń akcydensowych, etykietowych i opakowaniowych. Jednym z najważniejszych elementów prezentacji będzie udoskonalona koncepcja
Push to Stop, w pełni autonomicznego procesu produkcji na maszynie offsetowej,
która zupełnie na nowo definiuje pojęcie nowoczesnej  drukarni – Smart Print Shop. Heidelberg zademonstruje całkowicie zautomatyzowaną produkcję z wykorzystaniem offsetowej maszyny drukującej – od momentu przyjęcia zlecenia, aż po introligatornię, włącznie z w pełni zautomatyzowaną logistyką płyt drukowych. To rozwiązanie pozwala drukarniom akcydensowym i opakowaniowym na dalsze zwiększenie wydajności
w najbardziej popularnym formacie 70 x 100.

W dniu 23 kwietnia w części konferencyjnej – Conference Area virtual.drupa Heidelberg przedstawi rozwiązania umożliwiające drukarniom zwiększenie wydajności dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji.
Indywidualne dyskusje na różne tematy z ekspertami firmy Heidelberg możliwe będą
w Networking Plaza i dzięki narzędziu pozwalającemu kojarzyć idealnych partnerów do rozmowy na podstawie profilu, preferencji i zainteresowań.

„Mimo iż w tym roku drupa będzie wydarzeniem wirtualnym, pozostaje ważnym miejscem spotkań dla naszej branży. Jesteśmy pod wrażeniem pomysłu na jej zorganizowanie i niecierpliwie czekamy na okazję do nawiązania nowych kontaktów,
a także zobaczenia zarówno nowych, jak i znajomych twarzy ” – mówi Ludwig Allgoewer, szef sprzedaży i marketingu Heidelberga. „Wydarzenie virtual.drupa jest dla nas jednym z wielu planowanych w tym roku. W marcu rozpoczęliśmy cykl webinarów HD4YOU.
W czerwcu bierzemy udział w targach China Print w Pekinie i towarzyszyć im będzie impreza online dla klientów w Europie. Po wakacjach w zakładach w Wiesloch-Walldorf odbędzie się kolejna impreza Innovation Week, w której nasi klienci, miejmy nadzieję, tym razem będą mogli uczestniczyć osobiście” – dodaje.

20201014 1 end-to-end

Ilustracja 1: Podczas virtual.drupa 2021 Heidelberg zaprezentuje w pełni zautomatyzowany proces produkcyjny: od pliku PDF po starannie ułożone składki.

19 1 speedmaster drupa2020

Ilustracja 2: Speedmaster XL 106 generacji 2020 ma wszystko, co jest potrzebne aby wykorzystać wysoką wydajność maszyny:  inteligentne systemy wspomagające i sztuczną inteligencję przenoszącą nawigację użytkownika na zupełnie nowy poziom.

20210413 virtualdrupa en

Ilustracja 3: W dniach 20-23 kwietnia podczas wydarzenia virtual.drupa 2021 organizowanego przez Messe Düsseldorf, Heidelberg zaprezentuje swoje portfolio rozwiązań do drukowania autonomicznego.

packing2021