Sun Chemical wśród partnerów i prelegentów Akademii Zarządzania Barwą 2020 Online: aplikacje i usługi SunColorBox w teorii i praktyce


Warszawa, 30.11.2020
Akademia Zarządzania Barwą, organizowana przez wydawnictwo Polski Drukarz Sp. z o.o., to w tym roku kolejne branżowe spotkanie online, w którym w ostatnim czasie wzięła udział firma Sun Chemical.  Tematem jej prezentacji podczas tego wydarzenia był zestaw aplikacji i usług, jakie oferuje swoim klientom pod wspólną nazwą SunColorBox. Sun Chemical był jednocześnie partnerem tej konferencji, która odbyła się 25 listopada br. i była dedykowana grafikom, fotografom, przedstawicielom studiów DTP i prepress oraz drukarń.

Akademia Zarządzania Barwą to kolejne spotkanie branżowe, które odbywało się w tym roku w „wirtualnej sali konferencyjnej”. Obok serii wykładów, organizatorzy w drugiej części tego wydarzenia zaprosili jego uczestników na praktyczne warsztaty, prowadzone przez ekspertów z zakresu color management. Firma Sun Chemical wzięła aktywny udział w obu częściach spotkania.
„Jest nam bardzo miło, że możemy – mimo światowej pandemii i obostrzeń z nią związanych – kontaktować się z branżą i przekazywać jej informacje, a także prezentować narzędzia, które mogą pomóc w codziennej pracy wszystkim związanym z tematyką color management – mówi Piotr Góral, kierujący polskim oddziałem Sun Chemical. -To kolejne spotkanie, które wspieramy i którego jesteśmy partnerem. Zaprezentowaliśmy jego uczestnikom innowacyjne narządzie SunColorBox. To zestaw aplikacji i usług, jakie oferujemy klientom w celu optymalizacji procesów związanych z przygotowaniem prac do drukowania i samym procesem drukowania. Ponieważ jest ono coraz bardziej popularne wśród zakładów poligraficznych z całego świata, również z Polski, zależy nam na jak najszerszym informowaniu o korzyściach z jego wdrożenia jak najszersze grupy odbiorców i potencjalnych użytkowników”.

W pierwszej części spotkania, uwzględniającej serię referatów, Magdalena Dziwiszek -  kierownik laboratorium w polskim oddziale Sun Chemical przybliżyła uczestnikom Akademii Zarządzania Barwą korzyści, jakie można osiągnąć dzięki wdrożeniu różnych modułów składających się na SunColorBox. Należą do nich m.in.: obniżenie czasu narządzania maszyny (od 25 do 30%), wzrost liczby prac niewymagających korekcji koloru (od 10 do 50%), zmniejszenie do 70% czasu korekcji koloru na maszynie, a także redukcja czasu niezbędnego na pasowanie kolorystyczne (od 5 do 20%), zwiększanie wykorzystania farb resztkowych (od 20 do 70%), redukcja kolorów w produkcji (od 30 do 80%) oraz redukcja odpadów (podłoże, farba) – o 30-40%. Jego zastosowanie w codziennej pracy umożliwia ponadto przygotowanie cyfrowo (zamiast na maszynie) standardów Light/Dark, standaryzację procesu, a także kontrolę stabilności barw dla prac powtarzalnych. To innowacyjne rozwiązanie, którego koncepcja w firmie Sun Chemical powstała wiele lat temu, a intensywnie jest rozwijana od 2012 roku – jak podkreślała prelegentka – wprowadza zatem zupełnie nową jakość pracy do przygotowalni czy drukarni.

Wdrożenie SunColorBox można podzielić na kilka etapów. Magdalena Dziwiszek omówiła poszczególne z nich, wskazując bezpośrednie korzyści implementacji konkretnych modułów tego rozwiązania. Są wśród nich m.in. SunDigitalProof - przyspieszający akceptację prac przez klientów; SunDigitalGuide – zestaw cyfrowych wzorników, który eliminuje odchylenia, jakie mogą pojawić się – jak zaznaczyła prelegentka – nawet przy wzornikach Pantone, a także w przypadku druku danego koloru na różnych podłożach; SunMatch – platformę, w której można podłączyć się do różnych programów, optymalizujących przygotowanie pracy do produkcji. Omówiła także SunColorQC – oprogramowanie do kontroli jakości, a także MyColorCloud – dodatkowe narzędzie bazujące na technologii „chmury”, które ma ułatwić komunikację z danym klientem. Może on tam przesłać np. swoje kolory, także te spoza wzornika Pantone.
Omawiając etapy wdrożenia SunColorBox prelegentka zwróciła uwagę na wykonanie pomiaru wzorów barwnych w celu stworzenia palety kolorów dla danego klienta. Kolejny etap implementacji to racjonalizacja palety – usunięcie duplikatów, a także jej harmonizacja z systemem PantoneLive – elektronicznym wzornikiem kolorów, zawierającym 36 bibliotek kolorów, zdefiniowanych pod daną technikę druku czy podłoże. Jak podkreślała Magdalena Dziwiszek, jedną z największych zalet SunColorBox jest zapewnienie szybkiego i powtarzalnego sposobu wytwarzania próbek barwnych z cyfrowej palety kolorów danego klienta, a także dokładne przedstawienie barw w cyfrowej formie (za pomocą cyfrowych książek wzorców i standardów kolorów, które przygotowywane są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, drukowane cyfrowo w bardzo wąskiej tolerancji, zawierających precyzyjną informację o kolorze dla klienta, symulację podłoża drukowego i odwzorowanie wartości tonalnych). SunColorBox pozwala również na cyfrowe przekazywanie informacji o barwie pomiędzy wieloma lokalizacjami (np. między dostawcą farb i drukarnią), a także możliwość połączenia wielu oddziałów drukarni z centralną bazą danych. To - jak podkreślała – także istotne narzędzie dla klientów korporacyjnych, którzy zlecają dane prace różnym drukarniom.
Magdalena Dziwiszek dodała, że Sun Chemical posiada laboratoria i specjalistów na całym świecie (również w Polsce). Zajmują się one od lat recepturowaniem farb i tworzeniem rozwiązań w zakresie zarządzania barwą, ale także świadczą usługi serwisowe i doradcze z myślą o klientach firmy.

W drugiej części spotkania – warsztatowej – wystąpiła z kolei z prezentacją zatytułowaną „Jak efektywnie dorabiać kolory za pomocą modułu Ink Formulation poprzez platformę SunColorBox”. Krok po kroku Magdalena Dziwiszek omówiła czynności, jakie powinien wykonywać użytkownik tego narzędzia i korzyści, jakie z tego tytułu osiąga. Podczas tej części uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania, których nie brakowało.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że nasze innowacyjne narzędzie, jakim jest SunColorBox, spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników kolejnego branżowego spotkania, w którym wzięliśmy udział. Wszystkich, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji na jego temat, zapraszamy do kontaktu z polskim oddziałem firmy Sun Chemical; chętnie odpowiemy na szczegółowe pytania dotyczące konkretnych zagadnień. Jesteśmy przekonani, że bliższe zapoznanie się z SunColorBox i zaletami tego narzędzia, a także korzyściami z jego wdrożenia, może stać się inspiracją dla rozpoczęcia procesu optymalizacji produkcji dla niejednego zakładu poligraficznego lub przygotowalni” – podsumowuje Piotr Góral.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Statystyka

Odsłon : 9765298