O przyszłości branży poligraficznej w dobie transformacji


30 września w Restauracji Oregano & Wine odbędzie się wyjątkowe ART OF COLOR Spotkanie liderów, nieodzowne w świetle wyzwań przed, którymi stanęła branża drukarska.

”Branża poligraficzna jest bardzo ważnym partnerem Grupy MTP, dlatego istotne jest dla nas by uczestniczyć w rozmowach o jej przyszłości. Wierzymy w potęgę spotkań, a organizacja Art of Color jest jednym z kluczowych punktów kalendarza naszych wydarzeń w drugiej połowie 2020 roku. – zaznacza Filip Bittner, Wiceprezes Zarządu Grupy MTP. Zależy nam by rezultatem spotkania liderów branży było zdefiniowanie priorytetów, które powinny stać się celami środowiska poligraficznego w czasach dynamicznych zmian, wymagających niełatwej adaptacji” – dodaje.

 Uczestnikami spotkania będą liderzy rynku poligraficznego – właściciele największych drukarń w Polsce, prezesi stowarzyszeń i izb branżowych, dostawcy materiałów eksploatacyjnych, maszyn i rozwiązań cyfrowych, jak również prezesi ogólnopolskich wydawnictw i portali dedykowanych szeroko pojętej poligrafii.

„To spotkanie będzie pierwszym postcovidowym forum, na którym wybitne osobowości rodzimej polityki, nauki, finansów i gospodarki, ze szczególnym wskazaniem na konwertografię, stawią się osobiście.” – zapewnia przedstawiciel współorganizatora wydarzenia, Jacek Kuśmierczyk, Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga. „W dobie pracy zdalnej, telekonferencji, dystansu społecznego i depersonalizacji naszego życia, spotkamy się, jak dawniej twarzą w twarz.”.


Potrzebę spotkania dostrzega także Janusz Cymanek, Prezes Zarządu, hubergroup Polska Spółka z o.o. „ Art of Color jest unikatową okazją do spotkania liderów branży poligraficznej. W okresie pandemii większość bezpośrednich kontaktów, jak i możliwości osobistej wymiany poglądów, opinii,  jest  bardzo ograniczona. A wiadomo, że mimo codziennego konkurowania właściciele i szefowie drukarń tak naprawdę zawsze po partnersku rozmawiają ze sobą i wzajemnie się inspirują. Dlatego też spotkanie w Poznaniu będzie nad wyraz ważne, gdyż da okazję do autentycznej analizy obecnej sytuacji i z pewnością usłyszymy wiele kreatywnych myśli,  które pozwolą naszej branży dokonać aktualnej takiej samooceny sytuacji i zastanowić się nad wytyczeniem drogi na najbliższy czas.

Ramowy program wydarzenia i tematy:

  • Zasięg i skutki kryzysu wywołanego przez wirusa SARS-COVID 19 oraz ich wpływ na rozwój branży konwertograficznej (poligrafia i wytwarzanie opakowań z nadrukiem) do roku 2023 w Polsce i na świecie.
  • Przemysł 4.0 w poligrafii. Czy to możliwe?
  • Potrzeby branży poligraficznej i wytwarzania opakowań z nadrukiem w zakresie reprezentacji i promocji jej interesów w relacji z władzami Unii Europejskiej, Rzeczypospolitej Polskiej, samorządu terytorialnego, partnerami biznesowymi, instytucjami naukowo-badawczymi i konsumentami.
  • Rola inicjatyw wspólnych takich, jak: przygotowanie raportu "Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce" przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, organizacja targów i konferencji oraz prace samorządu terytorialnego dla środowiska uczestników branży oraz jej otoczenia biznesowego.               


Partnerami wydarzenia są: Böttcher, Heidelberg, HP Digiprint, Hubergroup Polska, Sis Trade, Walstead.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: www.artofcolor.pl

 

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Statystyka

Odsłon : 9715222