Prezentacje nowych rozwiązań Sun Chemical dla branży cyfrowego druku wielkoformatowego podczas targów RemaDays Warsaw 2020


Warszawa, 28.02.2020
Odbywające się niedawno targi RemaDays Warsaw 2020 były kolejną już okazją do prezentacji rozwiązań Sun Chemical dedykowanych branży wielkoformatowego druku cyfrowego. Znalazły się wśród nich nowości w ofercie firmy: farby pigmentowe Streamline APY oraz atramenty UV, oferowane – poza wersją OEM – także pod marką własną. Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji tej wystawy, pojawiła się na niej w towarzystwie swoich autoryzowanych dystrybutorów. W tym roku były to firmy E-Ploter, Plotexpert oraz Zinart. Jej rozwiązania były też promowane na stoisku innego autoryzowanego dealera Sun Chemical – firmy Atler.

„Nasza obecność podczas targów RemaDays Warsaw to już tradycja – przyznaje Krzysztof Ostrowski, zajmujący się w polskim oddziale Sun Chemical rozwiązaniami dla druku cyfrowego. – Są one świetną okazją do pokazania naszych najnowszych produktów dla tego segmentu rynkowego, jak też do licznych spotkań z obecnymi i potencjalnymi klientami. Część z nich ma na targach swoje stoiska, więc rozmów na tematy handlowe i biznesowe jak zawsze było bardzo dużo. RemaDays Warsaw, dzięki przyjętej przez nas formule, pozwala też zacieśnić relacje z naszymi dystrybutorami, którzy bardzo prężnie działają także w obszarze druku wielkoformatowego. Warto podkreślić, że to właśnie za ich pośrednictwem rozprowadzamy większość atramentów dedykowanych drukarniom z segmentu wide format oraz przedsiębiorstwom produkcyjnym, wykorzystującym technologię cyfrową w swojej działalności. Z tego też względu na targach promowaliśmy przede wszystkim nowe, ale też wprowadzone w ostatnim czasie rozwiązania z tego obszaru”.

Streamline APY – nowa farba pigmentowa do produkcji billboardów
Podczas targów firma promowała wprowadzoną do oferty Sun Chemical w styczniu tego roku wodną farbę pigmentową Streamline APY dedykowaną przemysłowemu drukowaniu posterów. Została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu jej w urządzeniach wyposażonych w wysokowydajne głowice inkjetowe marki Kyocera. „Receptura naszej nowej farby pozwala na uzyskanie żywotnej kolorystyki w  procesie reprodukcji i umożliwia szybki rozruch maszyny w kontekście uzyskania pierwszych odbitek nakładowych. Co więcej, zapewnia o 30% mniejsze zużycie farby w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami – mówi Krzysztof Ostrowski. – Wynika to z m.in. z zastosowania w niej opatentowanych, szybkoschnących chemikaliów bazujących na wodzie, które umożliwiają redukcję zużycia energii niezbędnej do utrwalania wydruków, jak też zapewniają niską ich zapachowość, co jest istotne w kontekście finalnych aplikacji realizowanych z jej udziałem”.
Seria Streamline APY obejmuje cztery wersje kolorystyczne (zgodne z systemem CMYK), a farby dostarczane są w 10-litrowych pojemnikach.

Nowe farby UV – również pod marką własną Sun Chemical
Kolejną grupą produktów, jakich dotyczyła część rozmów targowych, to produkowane przez Sun Chemical atramenty UV. „Tu sytuacja dość znacząco zmieniła się w ostatnim czasie – mówi Krzysztof Ostrowski – gdyż poza dotychczasowymi, wciąż kontynuowanymi umowami OEM, farby te sprzedajemy od ubiegłego roku także pod własną marką. Co istotne, są one kompatybilne z większością ploterów UV oferowanych przez czołowych ich producentów. Cieszymy się, że niedawna zmiana strategii sprzedażowej w tym segmencie przynosi zauważalne efekty: odnotowujemy duży popyt ze strony klientów korzystających z ploterów UV – technologia ta gwarantuje wysoką jakość i stabilność procesu reprodukcji, więc jej udział rynkowy systematycznie rośnie”.
Najnowsze propozycje Sun Chemical w tym segmencie rynkowym to atramenty kompatybilne z urządzeniami bazującymi na energooszczędnej technologii UV LED. Pierwszy z nich to Streamline 803 – stworzony z myślą o ploterach wyposażonych w głowice Ricoh generacji 4, 5 i 6. Jak zapewnia firma, receptura tych atramentów uwzględnia ich zastosowanie przy różnorodnych aplikacjach wewnętrznych i zewnętrznych z udziałem podłoży sztywnych i giętkich, realizowanych w maszynach zwojowych (z roli na rolę), płaskich oraz hybrydowych.
Druga nowość w tej części portfolio Sun Chemical to seria Streamline 904, przeznaczona do ploterów typu roll-to-roll, płaskich oraz hybrydowych, wyposażonych w głowice Kyocera. Firma rekomenduje ich zastosowanie do różnych aplikacji wewnętrznych i zewnętrznych, wykorzystujących media sztywne i giętkie; podkreśla przy tym zachowanie najwyższych parametrów technicznych – choćby w kontekście szerokiego gamutu kolorystycznego – nawet podczas realizacji dużych nakładów, a więc przy wysokich prędkościach maszyn.
W obu przypadkach, poza standardowym zestawem CMYK, serie obejmują dodatkowe kolory, umożliwiające uzyskanie szerszego gamutu: LM, LC i biały.

Rozwiązania eko- i twardosolwentowe dla rynku after market
Wśród nich szczególną uwagę zwiedzających stoisko zwracał prezentowany na nim system próżniowo zamykanych worków typu pouch, dedykowany atramentom solwentowym. Firma promowała na targach również dozowane z ich udziałem, bazujące na technologii ekosolwentowej tusze z rodziny Streamline, m.in. ESL HPQ LO i ESL2 (do ploterów marki Roland) oraz Ultima HPQ LO (do rozwiązań Mimaki) dla firm z segmentu wide format, a także atramenty twardosolwentowe dla segmentu super wide format.
„Są to jedne z kluczowych obszarów naszej obecności w segmencie druku inkjetowego – mówi Krzysztof Ostrowski. – Worki typu pouch cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych klientów, gdyż znajdujący się w nich atrament jest całkowicie odgazowany co zwiększa trwałość przy jego aplikowaniu z użyciem tego rozwiązania. Potwierdzali to podczas targowych rozmów nasi dystrybutorzy, za pośrednictwem których sprzedajemy gros atramentów do klientów z rynku wide format. W tym miejscu warto podkreślić ich rolę w całej, kompleksowej obsłudze i opiece nad użytkownikami naszych rozwiązań. Z rozmów z tymi ostatnimi wiemy, że fakt ten jest bardzo doceniany, zwłaszcza w kontekście zagadnień czysto technicznych, które są rozwiązywane przy naszym aktywnym udziale, np. profilowaniu i ustawianiu parametrów urządzeń”.

„Mamy nadzieję, że nasza obecność podczas tegorocznych targów RemaDays Warsaw została po raz kolejny dostrzeżona. Dziękujemy za odwiedziny wszystkim klientom, a naszym współwystawcom – firmom E-Ploter, Plotexpert i Zinart, za kolejną okazję do pojawienia się na tym wydarzeniu w szerszym gronie. Miło nam, że także inny nasz dystrybutor – firma Atler, aktywnie promował rozwiązania Sun Chemical na swoim stoisku – do niej również kierujemy słowa podziękowania. Jednocześnie anonsujemy kolejną, zbliżającą się wystawę, podczas której będzie można zapoznać się z naszą ofertą dla wielkoformatowego druku cyfrowego – Fespa Global Print Expo w Madrycie. Podczas tego marcowego wydarzenia będziemy obecni z własnym stoiskiem, do którego odwiedzin serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli polskiej branży poligraficznej i reklamowej, wybierających się na targi” – podsumowuje Krzysztof Ostrowski.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Statystyka

Odsłon : 9872597