Mata olejowa MEWA Multitex. Skutecznie chroni przed działaniem niebezpiecznych cieczy

Firma MEWA, dostawca usług tekstylnych, opracowała efektywne rozwiązanie w zakresie ochrony przy wycieku olejów i innych niebezpiecznych cieczy – to mata olejowa Multitex. Wchłania on wszystkie ciecze i tym samym zapewnia bezpieczeństwo i czystość w hali zakładu i w warsztacie. W porównaniu z alternatywnymi metodami, mata MEWA Multitex ma wiele zalet. Mata oferowana jest przez firmę MEWA na zasadzie tzw. Textilsharing (wynajmowanie teksty-liów przez klienta zamiast ich kupowanie).

[Warszawa, luty 2020 r.] Codzienne utrzymanie warsztatu lub zakładu w czystości to prawdziwe wyzwanie. Szczególnie uciążliwe jest usuwanie skapujących z różnych maszyn i ich części wszelkiego rodzaju cieczy, takich jak oleje, emulsje, ługi itp., które zanieczyszczają posadzkę. Tekstylna mata olejowa MULTITEX ma bardzo wszechstronne zastosowanie, także tam, gdzie jest tak mało miejsca, że nie da się wstawić normalnej wanny olejowej. Mata olejowa waży 600 g, ma wymiary 60 x 90 cm i jest w stanie wchłonąć 2,5 do 3,0 litrów cieczy. Zbierane przy po-mocy maty oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, smary i ługi gromadzone są w spe-cjalnym rdzeniu maty. Tym samym jej powierzchnia zawsze pozostaje w dużym stopniu sucha. Układając kilka lub kilkanaście mat olejowych jedna obok drugiej, można skutecznie zabezpie-czyć także większe powierzchnie.

Mata olejowa MULTITEX nadaje się do wielu zastosowań:
•  przy wymianie oleju, płynu hamulcowego czy chłodziwa,
•  do zbierania wyciekających emulsji i rozpuszczalników,
•  jako podkładka ochronna przy demontażu przekładni i silników,
•  miejsce do odkładania naoliwionych części maszyn.
Zasada Textilsharing firmy MEWA polega na tym, że oferowane są do wynajęcia maty wielo-krotnego użytku. Oznacza to, iż zabrudzone maty odbierane są od klienta w ustalonych odstę-pach czasowych, z zachowaniem przepisów w zakresie ochrony środowiska i usuwania odpa-dów, następnie są one prane ekologicznie i zgodnie z ustalonym terminem ponownie są dostar-czane do klienta. Do bezpiecznego i uporządkowanego przechowywania mat w zakładzie lub w warsztacie MEWA udostępnia specjalnie do tego celu opracowany bezpieczny, szczelny i  mo-bilny pojemnik SaCon. Tym samym świeże i czyste maty są zawsze pod ręką.
MEWA przejmuje całą odpowiedzialność za odpady. Jest to rozwiązanie korzystne finansowo dla zakładów i firm, pozwalające uniknąć wytwarzania niebezpiecznych odpadów, a także pro-blemów związanych z ich usuwaniem. Mata MEWA MULTITEX nie jest odpadem w rozumieniu ustawy o odpadach.

wlane2020-1