Canon prezentuje Océ ColorWave 3000 – najnowszą serię ploterów dla branży architektonicznej, konstrukcyjnej, inżynieryjnej i produkcyjnej (AEC&M)

Warszawa, 3 września 2018 r.
Canon prezentuje najnowszą serię wielkoformatowych drukarek do produkcji dokumentacji technicznej i grafiki dla biur projektowych oraz firm z branży CAD/GIS. Dwa nowe modele – Océ ColorWave 3500 i Océ ColorWave 3700 – to elastyczne, wydajne i proste w obsłudze plotery obsługujące szeroki zakres aplikacji, od czarno-białych dokumentów technicznych i rysunków CAD/GIS po kolorowe mapy, grafiki zewnętrzne, plakaty czy bannery. Najnowsze urządzenia sprawdzą się w szczególności w wewnętrznych działach reprograficznych oraz firmach z branży architektonicznej, inżynieryjnej, konstrukcyjnej i przemysłowej (AEC&M).


Oba modele z serii ploterów Océ ColorWave 3000 idealnie sprawdzą się przy obsłudze średnich nakładów, a ich funkcjonalność znacząco wpłynie na oszczędność czasu i zapewni szybki zwrot z inwestycji.


Najwyższa jakość i powtarzalność kolorystyczna
Nowa seria ploterów jest wyposażona w doskonale znaną technologię Océ CrystalPoint. Ta innowacyjna, opatentowana 10 lat temu przez Canon technologia łączy największe zalety druku tonerowego i atramentowego w unikatowej formule Océ TonerPearls. Od 2018 r. urządzenia Canon wykorzystujące tę technologię zainstalowano już u ponad 10 000 klientów. Océ Crystal Point zapewnia użytkownikom wydruki niewymagające schnięcia, wodoodporne i jeszcze wyższej trwałości niż wytwarzane przez typowe urządzenia tonerowe, a wyjątkowa powtarzalność kolorystyczna oraz możliwość druku na tanich mediach stanowią dodatkową korzyść. Dzięki technologii Océ TonerPearls wydruki są także bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, a także lepiej sprawdzają się w przypadku druku cienkich linii, charakterystycznych dla map, dokumentów technicznych czy grafik.
Urządzenia z nowej serii Océ ColorWave 3000 wyposażono także w system automatycznego monitorowania dysz Océ PAINT (Piezo Acoustic Integrated Nozzle Technology), co gwarantuje stałą, najwyższą jakość druku bez efektów tzw. pasowania.


Print-to-finish
Model Océ ColorWave 3500 może obsługiwać do 4 rolek nośników, które wspierane są przez automatyczny system zmiany roli, automatyzując pracę i skracając czas potrzebny do obsługi nośnika przez operatora. Z kolei Océ ColorWave 3700 wyposażony jest w 6-rolkowy moduł podawania (do 1200 m), co pozwala na druk nawet do 368 m2 plakatów dziennie w trybie szybkim.
Dodatkowo elastyczny pakiet oprogramowania Océ ClearConnect i intuicyjny interfejs daje firmom jeszcze większe możliwości zarzadzania drukiem i obsługi drukarek. Aby usprawnić cykl pracy i wyeliminować błędy podczas produkcji dokumentacji technicznych, oprogramowanie Océ Publisher Select 2 pozwala w prosty sposób weryfikować materiały przed wydrukiem. W tym celu Océ Print Assistant automatycznie sugeruje optymalny tryb druku i wykrywa rodzaj nośnika, dzięki czemu urządzenie może przełączyć się na najbardziej odpowiedni nośnik (rolę) bez jakiejkolwiek ręcznej interwencji operatora.
Océ Folder Express 3011, Océ Folder Professional 6011/6013 i Océ Stacker Select to z kolei kompaktowe rozwiązanie print-to-finish, pozwalające zautomatyzować proces układania i porządkowania wydruków w spójną całość – niezwykle praktyczna funkcjonalność, szczególnie w okresach spiętrzenia projektowego.
Nowe plotery są także mniejsze od swoich poprzedników, przez co ograniczają przestrzeń konieczną do zagospodarowania w biurze. Seria Océ ColorWave 3000 z Folder Express 3011 zajmuje o 25% mniej miejsca niż Océ ColorWave 500 i ColorWave 700.
Nie tylko druk techniczny
Seria Océ ColorWave 3000 jest łatwa w użyciu i umożliwia klientom oferowanie nowych usług i aplikacji wykraczających poza czarno-białe rysunki techniczne. Océ ColorWave 3700 obsługuje blisko 40 różnych rodzajów nośników (do 800 μm). Dzięki technologii Océ MediaSense odległość między nośnikiem a głowicą drukującą jest automatycznie dostosowywana i osiąga optymalną wartość, dzięki czemu firmy mogą drukować na jeszcze większej liczbie mediów, w tym na papierze niepowlekanym.
Nowa seria Océ ColorWave 3000 będzie dostępna w sprzedaży w III kwartale 2018 r.
Carel Raijmakers, dyrektor w dziale Industrial & Production Solutions, Imaging Supplies, AEC&M and TDS, Canon Europe komentuje: „Niezależnie od tego, czy klienci drukują dokumenty CAD, czy chcą rozszerzyć zakres obsługiwanych aplikacji o produkcję aplikacji graficznych, seria Océ ColorWave 3000 daje możliwość produkcji szerokiej gamy różnorodnych aplikacji. Od kreatywnej wizji, przez stworzenie projektu, aż po bezproblemową realizację – plotery z serii Océ ColorWave 3000 zapewniają stałą, wysoką jakość wydruków za każdym razem”.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

baner-185x220-5

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

Statystyka

Odsłon : 9099766