Agfa Graphics wprowadza znaczącą podwyżkę cen płyt offsetowych

23 maja 2018
Agfa Graphics anonsuje znaczącą podwyżkę cen na płyty offsetowe. Działania podjęte w celu zrekompensowania gwałtownego wzrostu cen aluminium

23 maja br. Agfa Graphics ogłosiła globalny program podwyżki cen produkowanych przez siebie płyt CtP. W zależności od zawartych umów, rynków i regionów, oznacza to natychmiastowe zwiększenie cen nawet o 10%.

"Gwałtowny wzrost cen aluminium - wykorzystywanego przy produkcji płyt drukowych surowca, który w największym stopniu wpływa na koszt ich wytworzenia - to najważniejszy powód podjętej przez nas decyzji - mówi Stefaan Vanhooren, prezes Agfa Graphics. - Jednakże, dzięki zwiększonej wartości aluminium odzyskiwanego ze zużytych form drukowych, podwyżka cen nie musi przełożyć się bezpośrednio na zwiększenie kosztów działalności prowadzonej przez naszych klientów. Wiemy, że wysoko cenią oni sobie nieustanne inwestycje Agfa Graphics w zaawansowane technologie prepress i powiązane z nimi usługi. Jest nią chociażby nowo uruchomiony program ECO3 promujący Ekonomię, Ekologię i Ekstermalną Wygodę w użytkowaniu naszych rozwiązań, a przy tym oznaczający wymierne korzyści ekonomiczne dla drukarni.

Dlatego wierzymy, że nasi klienci wykażą zrozumienie dla tej wyjątkowej podwyżki cen na płyty offsetowe."

baner-185x220-5