Z Kodakiem w drukarni Dimograf: automatyzacja procesów

Warszawa, 03.04.2018
Na instalację pierwszej naświetlarki firmy Kodak drukarnia Dimograf zdecydowała się w roku 2007. „Był nią wówczas model Magnus 800 Quantum o wydajności 15 płyt na godzinę – wspomina Dariusz Mrzygłód. - Maszyna przez 10 lat pracowała niemal bezawaryjnie, spełniając nasze oczekiwania. Kolejna naświetlarką był Trendsetter. Obie maszyny, przez wiele lat zapewniały nam produkcję form drukowych na czas”.

Firma jednak stale się rozwijała, w ostatnim czasie – bardzo intensywnie. Było to możliwie dzięki zakupowi m.in. dwóch wydajnych 8-kolorowych maszyn w formacie XL. „Dzięki tym zakupom mogliśmy już drukować z wysoką prędkością, jednak wąskie gardła tworzyły się na etapie przygotowania form drukowych  - mówi Piotr Kaczmarzyk, kierownik produkcji w firmie Dimograf. - Problem ten rozwiązały zakupy nowych naświetlarek firmy Kodak Magnus Q800, które oferują zdecydowanie wyższą wydajność”. „Wcześniejsza naświetlarka – dodaje Krzysztof Stachura, kierownik przygotowalni w firmie Dimograf - posiada podajnik kasetowy MCU (Multi Cassette Unit), najnowsza – system Auto Pallet Loader. To drugie rozwiązanie umożliwia nam wyprodukowanie prawie stu form drukowych w ciągu godziny. To pierwszy taki system w Polsce, ale podpatrywaliśmy je w zagranicznych drukarniach i bardzo nam się spodobał.

spotkanie

artofcolor2018 adwords 01