Canon prezentuje najnowsze atramenty iQuarius MX przeznaczone do cyfrowych systemów druku na papier cięty Océ VarioPrint i-series

Nowe atramenty Canon iQuarius MX będą dostępne od kwietnia 2018 r.

Warszawa, 16 marca 2018 r. – Canon zaprezentował dziś atramenty iQuarius MX trzeciej generacji do cyfrowych systemów druku na papier cięty Océ VarioPrint i-series, które zostały opracowane z myślą o klientach drukujących wysokiej jakości materiały graficzne na offsetowych papierach powlekanych.
Nowe atramenty Océ iQuarius MX umożliwiają nakładanie większej ilości tuszu na papiery powlekane, poszerzając gamę standardowych nośników druku wykorzystywanych w pracy na maszynach Océ VarioPrint i-series.

Nowe atramenty zwiększają zakres zastosowań technologii Océ VarioPrint i-series, umożliwiając produkcję jeszcze bardziej złożonych materiałów, takich jak wysokiej jakości książki, podręczniki czy reklamy pocztowe, które wymagają szczególnie żywych kolorów. Wykorzystując pełne możliwości cyfrowych technologii druku atramentowego firmy Canon, dostawcy usług druku oraz wewnętrzne działy reprograficzne mogą teraz realizować zlecenia druku krótkich serii oraz materiałów personalizowanych na jeszcze szerszej gamie nośników, płynnie przełączając się między papierami.

Nowe rozwiązanie optymalizuje cały proces druku – w połączeniu z opcją ColorGrip, atramenty Océ iQuarius MX zapobiegają przyleganiu nośników i przyspieszają wchłanianie atramentu.

Peter Wolff, starszy dyrektor grupy druku produkcyjnego, Canon Europe, komentuje; „Od czasu debiutu innowacyjnej maszyny Océ VarioPrint i300 w 2015 r. sukcesywnie rozwijamy możliwości technologiczne naszych cyfrowych systemów druku oraz ulepszamy technologie pigmentowe. Początkowo skupialiśmy się na aplikacjach druku transakcyjnego i materiałach komunikacji bezpośredniej, jednak wraz z opracowaniem opcji ColorGrip – zaprezentowanej na targach drupa w 2016 roku – rozwinęliśmy możliwości produkcyjne maszyn Océ VarioPRINT i-series o obsługę standardowych powlekanych nośników offsetowych, umożliwiając druk książek oraz materiałów reklamowych w wyższej jakości. Dzięki temu grono klientów urządzeń Océ VarioPrint i-series zwiększyło się do tego stopnia, że obecnie Canon jest liderem globalnego rynku atramentowego druku na papier cięty, a nasi klienci na całym świecie wykorzystują cyfrowe systemy druku do produkcji szerokiej gamy wydawnictw i materiałów promocyjnych”.
„Dzisiejsza premiera atramentów iQuarius MX wynika bezpośrednio z zapotrzebowania rynku i naszych klientów na innowacyjne atramenty, które umożliwią im wykorzystanie maszyn Océ VarioPrint i-series do jeszcze szerszej gamy zastosowań i pozwolą im przenieść dużą część zleceń z produkcji w technologii offsetowej na cyfrową”.
Livonia Print, klient firmy Canon, to drukarnia z Rygi na Łotwie, która wykorzystuje systemy druku Océ VarioPrint i300 do produkcji kolorowych książek. Jako jedna z pierwszych europejskich drukarni miała okazję przetestować działanie atramentów Océ iQuarius MX i szybko doceniła korzyści nowej technologii. Dzięki atramentom iQuarius MX Livonia Print mogła przenieść część produkcji, m.in. druk książek edukacyjnych i branżowych, z technologii offsetowej na cyfrową, a przez to podniosła jakość usług oferowanych swoim klientom.
Dotychczasowe atramenty iQuarius do Océ VarioPrint i-series będą teraz dostępne pod nazwą Océ iQuarius MP (Multi Purpose), aby odróżnić je od nowej wersji iQuarius MX (Media Extended).
Atramenty iQuarius MX będą dostępne od kwietnia 2018 r. Obecni użytkownicy Océ VarioPrint i-series mogą na życzenie przejść na wersję MX.

Cenrtyfikat Fogra 51 dla Océ VarioPrint i300
System druku Océ VarioPrint i300 z atramentami iQuarius MX uzyskał certyfikat Fogra 51 (zob. informację prasową „Canon z akredytacją Fogra PSD dla systemów produkcyjnych na papier cięty”). Dla wszystkich użytkowników drukarek Océ VarioPrint i-series, którzy chcieliby uzyskać akredytację Fogra 51 dla własnych instalacji, Canon oferuje pomoc techniczną, aby zoptymalizować kontrolę jakości i zapewnić jej gwarancję.

Atramenty Océ iQuarius są jednym z elementów całego portfolio technologii iQuarius, które opracowano z myślą o szybkim i bezproblemowym druku atramentowym na arkuszach ciętych. Pozostałe rozwiązania Océ iQuarius obejmują: kontrolę podawanego papieru w celu wyeliminowania wadliwych arkuszy przed rozpoczęciem druku; precyzyjne sterowanie do pozycjonowania i spłaszczania arkuszy przed drukiem; kontrolowany system suszenia, który optymalizuje stabilność nośnika oraz zintegrowaną kontrolę jakości do automatycznego wykrywania i korygowania usterek dyszy.

oce